Kultura

Berisha shkruan për Dua Lipën: Një urim për superyllin botëror, çikën e Kosovës

               Publikuar në : 13:01 - 11/02/19 S.N

Triumfi i këngëtares shqiptare Dua Lipa në Grammy Awards 2019, ka marrë vëmendjen e madhe të personaliteteve. Është ish-kryeministri Sali Berisha ai që uron Dua Lipën për çmimet e rrëmbyera në Grammy, ndërsa atë e cilëson si “superylli botëror i Pop-it”.

“Miq, superylli botëror i Pop-it, çika e Kosovës, Dua Lipa ngjitet në zenitin e suksesit”, shkruan ndër të tjera Berisha.

Postimi i plotë:

Nje urim per superyllin boteror Te Pop-it, Dua Lipa!

Miq, superylli boteror i Pop-it, çika e Kosoves, Dua Lipa ngjitet ne zenitin e suksesit.

Ajo mbreme fitoi çmimin Grammy, shpallet “Artistja e re me e Mire Vitit”! Por nata e ceremonise vjetore te Çmimeve Grammy ishte e magjishme per Duan, ajo fitoi dhe çmimin “Best Dance Recording”.

Urimet me te perzemerta per Duan! sb

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT