E enjte, 21 Tetor, 2021
8.5 C
Tirana

Berisha: PD-së nuk i duhet një lider që shpall ‘non grata’ bazën e partisë

“S’ka Kuvend që diskuton vendimet e SHBA-së!”. Ishte kjo deklarata që përcolli kryedemokrati Basha, duke sjellë edhe revoltën e Berishës. Ish-kryeministri njofton se nuk do të ndalet nga aksioni i tij. Sipas liderit historik të PD-së, Kuvendi Kombëtar do të shqyrtojë vendimin e marrë nga kryedemokrati Lulzim Basha për përjashtimin e tij nga grupi parlamentar i PD-së. Berisha vendos pikat mbi ‘I’, teksa nënvizon se Partisë Demokratike nuk i duhet nje lider i kapur peng, që bën pazar me Ramën dhe shpall “non grata” atë që ai e cilëson si bazën e partisë.

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është shprehur i vendosur për të mos lejuar mbledhjen e Kuvendit Kombëtarë të PD-së për Sali Berishën. Basha tha se nuk do të ketë mbledhje të Kuvendit të PD-së, për të shqyrtuar vendimet e qeverisë amerikane, duke iu referuar vendimit të DASH për shpalljen “non grata” të Sali Berishës.

Ja çfarë shkruan Berisha

Njoftim shtypi!

Per 8 vjet Edi Rama vazhdon te qendroje ne pushtet sepse eshte ne pazar me dike qe eshte shume i kenaqur te qendroje edhe 80 vjet ne opozite.

Kuvendi i PD do mblidhet ne perputhje me statutin e PD dhe askush qe tmerrohet prej tij nuk mund ta pengoje.

Ai nuk do te mblidhet per te shqyrtuar vendimet e asnje qeverie por vetem vendimet e pengut te Edi Rames.

Kuvendi do mblidhet gjithashtu per te shpetuar PD nga pazaret e peng Bashes me Edi Ramen dhe per t’u rikthyer dinjitetin dhe shpresen demokrateve pas 4 humbjesh radhazi perballe rregjimit me te korruptuar dhe inkriminuar te Europes.

PD nuk i duhet nje lider i kapur peng qe ben pazar me Ramen dhe shpall non grata bazen e partise i tmerruar prej saj. sb

Lexo edhe :   Berisha kërcënon me një ‘97-të të dytë, deputetët e Dibrës braktisin "Foltoren"
Lexo edhe :   Berisha kërcënon me një ‘97-të të dytë, deputetët e Dibrës braktisin "Foltoren"

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Paloka reagon pas deklaratës së Bashës: Ndal përçarjen!

Deputeti i PD-së dhe njëherazi kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së liderit të partisë Lulzim Basha, i cili tha...

77 mandate PS-ja?

Nga: Eduard Zaloshnja “Do të kishim marrë jo 74, por 77 mandate, nëse shumë nga ata që na votuan nuk do të kishin ngatërruar numrin...

‘Reshje shiu me intensitet të ulët’, parashikimi i motit për nesër

Duke filluar nga dita e nesërme, mbi vendin tonë depërtojnë gradualisht masa ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimore. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash...

A duhet shtetëzuar transporti urban?

Nga: Klodian Tomorri Ka patur një debat mes ekonomistëve nëse shërbimi i transportit urban është apo jo monopol natyror? Evans në vitin 1991 studioi shërbimin...

Do jepni dorëheqjen nga PD? Basha: 95% e demokratëve më duan

Në një prononcim për gazetarët nga selia blu, kryedemokrati Lulzim Basha tha se 95% e demokratëve e duan në krye të betejës. Nga ana...