E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

“Ai na gënjeu të gjithëve”/Biznesmeni italian jetoi në Vlorë deri më 12 shtator

Biznesmeni i famshëm italian, i cili shokoi me skenarin e tij, ka jetuar në Vlorë deri në 12 shtator. Jetesa në qytetin bregdetar të Shqipërisë, nisi nga muaji mars deri në 12 shtator. Nga marsi deri më 12 shtator, Davide Pecorelli, me emrin e rremë të Cristianos, jetonte në Vlorë ​​ku ai e quante veten shkrimtar të angazhuar në një vepër letrare.

Me miqtë e tij shqiptarë, ata që e njihnin si të krishterë dhe që nuk kishin dyshuar kurrë se ai ishte Davide Pecorelli… Ai kishte marrë një apartament me qira, njëqind metra larg detit. “Ai na gënjeu të gjithëve”, thonë miqtë shqiptarë për gazetat vendase.

Biznesmeni i përshëndeti miqtë e tij më 12 shtator, duke iu thënë se do të kthehej në Itali për të rregulluar disa dokumente, mirëpo nuk u kthye më.

Ai udhëtoi me një minibus së bashku me një grup pelegrinësh në Romë, pastaj me tren për në Grosseto, pastaj në ishullin Giglio ku mori me qira një dhomë me një emër tjetër të rremë, Giuseppe këtë radhë me profesion gjeolog.

Shumë versione, shumë identitete, dhe gënjeshtra deri në momentin që u kap nga karabinierët në gomone në ishullin Elba.

Burimi i lajmit: teveretv.it. Përshtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...