E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Berisha në krye të PD? Ja çfarë thotë rivali i Bashës, Fatbardh Kadilli

Kandidati për kryetar i Partisë Demokratike, Fatbardh Kadilli mendon se ish-kryeministri Sali Berisha nuk do të rikthehet në krye të partisë. Deklarata e Kadillit u bë ditën e sotme në emisionin ”Top Talk” në Top Channel.

Sipas Kadillit, deklarata e Berishës ka ardhur për shkak se Partia Demokratike ndodhet aktualisht, në krizën më të madhe që nga themelimi i saj.

Ndër të tjera, Kadilli tha se Berisha është më i zhgënyeri nga demokratët, në lidhje me Bashën.

Fatbardh Kadilli:Gjatë kohës që Berisha ishte kryetar, PD-ja ishte më e fortë. Nuk besoj se Berisha do të rikthehet në krye të partisë. Por, ai deklaroi se kalon nga vetëkufizimi i tij, nuk do të jetë më një njeri që rri në distancë. Berisha e ka marrë këtë vendim pasi Partia Demokratike në këtë moment është në krizën më të madhe. Ai dukshëm po ai thotë ai që po mban partinë se ka humbur. Dukshëm po i thotë se mban përgjegjësi për atë që ka ndodhur. Berisha është më i zhgënjyeri nga të gjithë demokratët me Bashën”.

Mbrëmjen e djeshme, në emisionin ”Çim Peka Live” në Syri Tv, ish-kryeministri Berishau shpreh se do të rikthehej në poste drejtuese të partisë, duke mos përjashtuar as rikthimit si kryetar.

“Kurrë mos thuaj kurrë! Never say never! E kam përdorur me Ramiz Alinë dhe e përdor sot prapë. Po ecja në një drejtim dhe kam ndërruar. Drejtimi i PD? Nuk përjashtoj asnjë të drejtë timën kushtetuese më”, tha Berisha.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...

Salianji: Gruevski si Rama mori mandat të tretë, por ra brenda një viti

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka bërë një paralelizëm të situatës aktuale politike në Shqipëri, të asaj para disa viteve në...

Kosovë: Një viktimë dhe 17 raste të reja me Covid-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka regjistruar më 12 qershor një rast të vdekjes nga koronavirusi. Viktima është nga Prizreni. Sipas njoftimit...