E premte, 28 Janar, 2022
9.5 C
Tirana

Berisha me akuzë të re: Basha, pas kompanive të basteve!

Sikundër e njoftoi edhe më herët, sot ish-kryeministri Berisha ka mbledhur mbështetësit e tij në Lezhë, në 31-vjetorin e themelimit të PD-së në këtë qytet. Në fjalën e tij, Berisha u përqendrua në barazinë që kërkon t’i japë demokratëve mes Lulzim Bashës dhe Edi Ramës. Ai tha se Edi Rama dhe Lulzim Basha, duan të mbajnë peng pluralizmin në vend.

Nga Lezha, Berisha tha sot se Qeveria e ndërmori aksionin e mbylljes së lojërave të fatit për Lulzim Bashën, pasi sipas tij, bastet i kaluan një kompanie në Qipro që është 80% në pronësi të gruas së kreut të PD-së.

“Kur ndodhi vrasja në bllok, Edi Rama ndalon bastet. Po të kujt ishin bastet? Bastet ishin të Lul Bravës. Ky i dërgon dushanin në Prishtinë dhe Rama thotë se në Qipro 80% pronar i kompanisë ishte Lul Brava nën emrin e të shoqes”, tha Berisha.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Fakte të panjohura mbi shkencëtarët më të famshëm të të gjitha kohërave

Ju ndoshta mund t’i njihni emrat e këtyre figurave historike të shkencës, si dhe zbulimet e tyre më të famshme. Por ndoshta mund të...

Pas acarit, rikthehen reshjet e shiut. Si do të jetë moti për këtë fundjavë

Reshjet e shiut pritet të jenë prezente që në orët e para të 24-orëshit të ditës së shtunë, në pjesën më të madhe të...

Shp*rthimi në banesën e Dukës, 34-vjeçari i arrestuar me shenja dj*gie në dorë

34-vjeçari i arrestuar për vendosjen e tritolit në banesën e kreut të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, rezulton me shenja djegie në dorë....

Pa të dashurën me shokun e tij, detaje nga sherri me th*ka në Berat

Detaje të reja janë hedhur në dritë sa i takon sherrit me thika në Berat, ku dy persona përfunduan me plagë të shumta në...

Faza e fundit e konfliktit dhe fati i “Foltores”

Nga: Ergys Mërtiri Pas muajsh tensione që degjeneruan deri në konfrontim fizik, përplasja Basha-Berisha po fillon të zbehet, ndërsa revolucioni i organizuar nga foltorja shkon...