E mërkurë, 2 Dhjetor, 2020
18 C
Tirana

“Bëri autogol me Metën”, Maliqi shan Ramën. E paralajmëron për 25 prillin

Më të lexuarat

Nesër përfundon afati 3-javor për kufizimin e lëvizjes deri në orën 22:00

Ditën e nesërme do të marrë fund edhe kufizimi i lëvizjes deri në orën 22:00, i vendosur nga Komiteti Teknik i Ekspertëve 3 javë...

Brenda burgut ku po mbahen Thaçi dhe ish-komandantët e UÇK-së (FOTO)

Hashim Thaçi dhe ish komandantët e tjerë të UÇK-së ndodhen në Hagë, aty ku po presin që të nisin seancat e tjera të gjykimit....

“Kujdesu për engjëllin tim”/ Publikohet audio e fundit e Maradonës në Whatsapp

Disa orë më parë u shfaq audio e fundit në Whatsapp, e dërguar nga Diego Armando Maradona. Disa ditë para se të vdiste, “El...

Luftë për trashëgiminë/ Zbulohet pasuria marramendëse e Maradonës

Të shumta kanë qenë dyshimet e ngritura së fundmi, për vdekjen e legjendës së futbollit, Diego Armando Maradona, teksa në Argjentinë kanë nisur edhe...

“Maradona ishte përdhunues”, futbollistja: Ai ka dhunuar gratë (FOTO)

Në kohën kur e gjithë bota ka përkujtuar legjendën e futbollit Diego Armando Maradona, ka nga ato personazhe që kanë shprehur haptazi urrejtjen dhe...

Rusi/ Vetëvritet truproja e Putin, kolegu: Punonim në kushte të këqija

Truproja i presidentit rus, Vladimir Putin vrau veten sot në Kremlin. Sipas mediave ruse, Mikhail Zakharov, punonjësi i departamentit të 5-të, kreu vetëvrasjen gjatë...

Saudët, familja më e pasur në botë me 1.5 trilionë dollarë

Familja mbretërore e Arabisë Saudite, është sot më e madhja dhe më e pasura në botë. Ajo përbëhet rreth 15.000 anëtarë. Por shumica e...

“E mor Osman ç’na bëre, si është jeta”, i moshuari detyron Ramën të heq këpucët

Një i moshuar në fshatin Gjepalaj në Shijak, ka detyruar kryeministrin Rama që të heqë këpucët përpara se të hyjnë në shtëpinë e re,...

Ish-Presidenti Alfred Moisiu mbush 91 vjeç, ja disa fakte nga jeta e tij

Ish-Presidenti i Republikës, Alfred Mosisiu sot feston 91-vjetorin e lindjes. I lindur në Shkodër në vitin 1929, djali i Spiro Moisiut, në moshën 73-vjeçar...

Komisioni i Sigurisë i jep goditjen e fortë Metës

Pas debateve të shumta, me shumicë të votave sot në Komisionin e Sigurisë është rrëzuar dekreti i kreut të shtetit, Ilir Meta, për kthim...

Deputeti Lefter Maliqi i është vënë në mbrojtje presidentit Meta. Me një lum akuzash dhe fyerjesh, Maliqi i drejtohet kryeministrit Rama duke i thënë se bëri autogol duke e akuzuar kreun e shtetit për skandalin e dhënies së nënshtetësisë shqiptare të huajve.

Maliqi paralajmëron se golin e vërtetë Rama do e hajë natën e madhe të 25 prillit. Ligji parashikon që për marrjen e nënshtetësisë shqiptare, shtetasit e huaj duhet të qëndrojnë 5 vite në Shqipëri.

Ndryshe ka ndodhur me Winful Cobbinah, një nga futbollistët më kryesorë të skuadrës së Tiranës. Presidenti Meta i ka dhënë shtetësinë shqiptare futbollistit ganez, edhe pse ka vetëm 2 vite në Shqipëri.

Ganezi është pajisur me pasaportë shqiptare më 24 shtator, nga presidenti Ilir Meta, që miratoi një dekret dhe mesfushorit të Tiranës i dha nënshtetësinë.

Statusi

Nuk i mjafton goli që do hajë në 25 Prill… Ramziu bën autogolin rilindas me Presidentin

Të dashur miq!

Nuk mund të mos reagoja edhe sot pas lajthitjes së radhës nga ‘mbidoza’ që merr Kryemafiozi që kemi për Kryeministër.

Turp e faqja e zezë.

Ramziu bëri autogolin rilindas, duke ndërsyer sekserët e shitur, kundër Presidentit.

Dhe për çfarë?

Se pajisi me pasaportë shqiptare futbollistin ganez të ekipit kampion të Tiranës.

Lexo edhe :   Meta i ashpër: Detyra ime është 25 prilli, favorizoj rrëzimin e çdo tiranie

O Kryemafioz, të paktën pyet vëllain tend, që merr vesh nga këto punë, që të mos bësh ‘autogol’, në një kohë kur vetëm ‘po ha gola’.

Po kërkesën Presidentit ia ka bërë klubi i Tiranës o Faqezi, për shkak të procedurave dhe kombësisë së futbollistit për ndeshjen në Zvicër, o i Marrë-Fund.

Nuk ke me çfarë të sulmosh, se të janë ‘shqyer fanella, atletet dhe më kryesorja, nuk ke TOP’, (skuadër jo e jo) o Faqezi.

Lexo edhe :   29 nëntori që bën qesharak Ilir Metën

O Kryemafioz i mbytur në krim e korrupsion, përgatitu për natën e madhe të 25 Prillit.

Sulmet që vijnë nga një njeri që shqiptarët e mallkojnë çdo ditë, vetëm sa i garantojnë fitoren e ndeshjes kundërshtarit, o ‘drogaxhi’.

Mëso, mëso, mëso Ramzi… se ku i dihet, nëse i shpëton burgut… mund të bëhesh mësues kursesh private, te bunkeri i ndëshkimit në Surrel…

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Tërmet i fortë në Greqi, ja ku ishte epiqendra

Lëkundjet e tokës nuk kanë të ndaluar as në Greqinë fqinje. Lëkundja e radhës është ndjerë në Athinë, me magnitudë 5.1 ballë. Sipas Qendrës Europiane Sizmologjike,...

Pse nuk ndërgjegjësohemi dot për Covid-19

Nga: Ben Andoni Sa herë që kryeministri Rama pyetet për probleme kufizimi dhe parashikimin e tij, ai e përcjell të drejtën dhe autoritetin tek Këshilli...

Euro pëson rritje, paundi shënon rënie  

Në tregun valutor vendas, dollari amerikan blihet 102.20 lekë dhe shitet 103.70 lekë. Në krahasim me një ditë më parë, dollari ka vijuar rënien. Ndërkohë,...

“Je një shtrigë”, Rama nuk ia përton drejtoreshës së shkollës (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar një tjetër shkollë në Durrës, e cila u rindërtua pasi u dëmtua nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit të...

Gjyshi s’e dërgonte në spital nipin e sëmurë, s’i blinte ilaçe por i jepte kos

Në emisionin “Historia ime” në Tv Klan, ka qenë Antigona Hoxha, 33 vjeç, nga Burreli e cila jeton me qira në Durrës. Ishte 25...