E shtunë, 24 Tetor, 2020
8 C
Tirana

“Bashkëpunim mes policëve dhe hajdutëve”/ Vjedhja e bagëtive, banorët e Fierit në alarm

Më të lexuarat

Meta te berberi/ Artan Hoxha i nxjerr foton: Garda e Republikës rrethon zonën

Gazetari investigativ Artan Hoxha, ka publikuar një foto të presidentit Meta i cili ndodhet tek berberi. Fotoja është shkrepur nga larg, dhe kjo për...

Ku ndryshojnë Trump dhe Bajden mbi politikën e jashtme amerikane

Nga David Tafuri “The Hill” Menaxheri i fushatës së Trump e ka nxitur Komisionin për Debatet Presidenciale të “ri-mendojë dhe ri-publikojë një sërë temash…me theksin...

Foto/ Lefter Koka me Fatos Nanon, ndryshim drastik i ish-kryeministrit

Deputeti Lefter Koka ka publikuar në rrjetin social, Facebook një foto krahë për krahë me ish-kryeministrin socialist Fatos Nano. Në mbishkrimin e fotos, Koka shprehet...

Ilona Staller, pornostarja që u zgjodh deputete në Itali (VIDEO)

E lindur në vitin 1951 në Hungari, Ilona u rrit nga nëna e saj dhe njerku i saj, një zyrtar i Ministrisë së Brendshme....

Plas sherri në studion e ‘Top Channel’, konkurrentët largohen nga emisioni

Puntata e radhës në ‘Përputhen’ ka përfunduar me sherre dhe me largim nga studio të djemve dhe vajzave që kanë shkuar për të gjetur...

“Hetues amerikanë asistojnë në çështjet e SPAK dhe BKH”, flet Yuri Kim

Ambasadorja Amerikane Yuri Kim ka shprehur edhe një herë mbështetjen e SHBA ndaj institucioneve të dala nga reforma në drejtësi. Ajo u shpreh se...

Vritet ish-sportisti, babë e bir e ekzekutojnë në mes të restorantit

Një atentat i mori jetën ish-sportistit të arteve marciale të përziera (MMA) Shamil Abdulmuslimov në qytetin e Kasaviurtit në Dagestan. Kamerat regjistruan të gjithë ngjarjen...

“Mos më prekni me dorë, jam i sëmurë”, zbardhet incidenti i Ndocajt me policinë

Ish-deputeti Eduart Ndocaj është shoqëruar sot në komisariat, pas incidentit në përurimin e shtëpisë së Gjergj Fishtës. Forcat e policisë kanë shoqëruar ish-deputetin, i...

E akuzuan për vrasjen e Remzi Hoxhës, reagon ashpër Sali Berisha

Ish kryeministri, Sali Berisha i është përgjigjur akuzave të familjarëve të biznesmenit të njohur Remzi Hoxha. Ai ka hedhur poshtë akuzat se ka gisht...

Nuk kaloi vetingun, KPA rikthen në detyrë kreun e Gjykatës së Apelit në Shkodër

Fuat Vjerdha bëhet i pari në sistemin e drejtësisë, i cili rikthehet në detyrë si kryetar i Gjykatës së Apelit në Shkodër. Komisioni i...

Vijon fenomeni i grabitjes së bagëtive në njësinë administrative Levan në Fier.

Banorët e Bishanit, Poros, Pishës dhe Martines janë shprehur të shqetësuar, pasi për ta bagëtitë konsiderohen si e vetmja mundësi për të mbijetuar në këtë zonë.

Ata shprehen se autorët arrestohen dhe më pas lihen të lirë.

Në ndihmë të banorëve u ka ardhur edhe kreu i Partisë Demokratike në Fier, Luan Baçi i cili i bën thirrje policisë që mos të merren me tymueset dhe kapsollat që hedhin protestuesit në tubimet e opozitës së bashkuar, por t’i kushtojnë rëndësi rasteve të tilla. Ndërsa nuk përjashton mundësinë e një bashkëpunimi mes efektivëve të policisë dhe hajdutëve.

Lexo edhe :   Nuk ka paqe nën ullinjtë e opozitës

“Thirrje ministrit, drejtorit të përgjithshëm të policisë, drejtorit të policisë Fier, të mos merren me tymuese ndaj protestuesve por të zbulojnë grupet e hajdutëve. Mund të ketë bashkëpunim me grupet e hajdutëve nga punonjës të ndryshëm policie”, deklaroi Baçi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

10 vite në krahët e njëri-tjetrit, Rama publikon foton duke puthur Lindën

Kryeministri Rama ka festuar 10 vjetorin e raportit me bashkëshorten e tij Linda. Këtë emocion të veçantë ai ka dashur që ta ndajë me...

Përfshihet nga flakët një servis makinash, brenda ishin dy automjete (FOTO)

Mëngjesin e sotëm, një pikë servisi mjetesh në Elbasan është përfshirë nga flakët. Ngjarja ndodhi në rrugën Elbasan-Ish Kombinati Metalurgjik. Flakët kanë përfshirë të gjithë...

Kontratat kanë nevojë për rishikim/ Horoskopi për sot, 24 tetor 2020

Dashi Mundohuni të jeni të duruar në dashuri, por dijeni që Hëna nuk është në favorin tuaj. Në frontin e punës, mendoni edhe për disa...

Moti premtues, zbuloni si do jetë në orët në vijim

Territori i Shqipërisë mbetet në kushte të qëndrueshme atmosferike, ku në orët e para të ditës do të ketë kthjellime. Ndërsa në vijim vranësirat do...

Gara për deputetë në PD, Salianji: Misioni im, demokratët të jenë fitues

Ish-deputeti demokrat, Ervin Salinji, ka reaguar në lidhje me garën e kandidatëve për deputetë në Partinë Demokratike, pasi Komisioni i Vlerësimit rrëzoi emrin e...