E hënë, 24 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Basha nxjerr prapaskenat: Berisha donte të bënte vëllavrasje mes demokratëve

Kryedemokrati Basha është shprehur se ajo që bëri Sali Berisha në 8 janar, kishte për qëllim vëllavrasjen mes demokratëve. Basha u kërkoi ndjesë të gjithë shqiptarëve duke u shprehur se ajo qe panë në 8 janar, nuk është Partia Demokratike. Kryedemokrati falenderoi te gjithë demokratët kritikë, qe siipas tij, u distancuan nga dhuna e Sali Berishës. Sipas tij, ky skenar dështoi falë qëndrimit që mbajtën demokratët. Ai apeloi për ringritjen e PD-së, ndërsa shtoi më tej se 8 janari ishte kulmimi i 30 viteve të atyre gjërave që nuk kanë shkuar mirë në shtëpinë e demokratëve.

“Mesazhi i parë i drejtohet demokratëve që sot ndihen të turpëruar nga skenat e dhunës së barbarisë, të organizuara nga mendja e sëmurë e Berishës. U përpoq ta bënte këtë në mënyrën më të shëmtuar. Nuk e meritonte PD këtë.

Është koha më shumë se kurrë të jemi më afër njëri-tjetrit, ti themi të vërtetat në sy. Faktet nuk të lënë në baltë. Gënjeshtra i ka këmbët e shkurtra. Pasi bëri dhunën kundër shtëpisë së demokratëve, Berisha e mohoi këtë, ai kishte ardhur këtu për të shkaktuar vëllavrasje mes demokratëve.

Ky skenar dështoi dhe dështoi falë qëndrimit që mbajtën demokratët. Edhe të atyre demokratëve që janë kritikët e mi. Kur e panë që kriminelët e marrë nga Berisha nisën dhunën, ata u distancuan. U kërkoj ndjesë të gjithë shqiptarëve dhe uroj që ato pamje mos ti ngelen gjatë në kujtesë. Ajo është dhuna e një njeriu që është në panik dhe dëshpërim dhe që kërkon t’ja faturojë shqiptarëve.

Është koha për tu rindërtuar nga rrënojat e 8 janarit. Një parti e hapur dhe normale. Kjo nuk mund të ndodhë pa një reflektim. 8 janari ishte kulmimi i 30 viteve të atyre gjërave që nuk kanë shkuar mirë në shtëpinë e demokratëve.

Lexo edhe :   Merr detyrën Arqipeshkvi i ri i Kishës Katolike, politika bëhet bashkë
Lexo edhe :   Stresi: Fitoj sa për katër deputetë

Ajo nuk është PD, por një grusht huliganësh të instrumentarizuar nga Sali Berisha. PD do të jetë më e hapur. Ndryshimin nuk e do Berisha dhe Rama, këta të dy janë investuar që ta përçajnë PD. Gjuha e tyre është e koordinuar mirë. Më 8 janar, skenari i dhunës së Berishës jo vetëm nuk pati sukses, por i tregoi botës së qëllimi ishte dhuna”, tha Basha.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Rama: Presidentin e ri do ta zgjedhim ne, do i kthejmë dinjitetin asaj zyre

Kryeministri Rama tha sot në mbledhjen e Grupit Parlamentar, se Partia Socialiste do të nisë punën për zgjedhjen e Presidentit të ri të Republikës...

Mbyllja e shkollave për 3 ditë/Aktivistët: Ministrja bën meteorologen

Për tre ditë, shkollat do jenë të mbyllura për shkak të motit të acartë. Lidhur me këtë vendim, aktivistë të Qëndresës Qytetare kanë protestuar...

“E mbyllim në shkurt”/Rama mbledh Grupin Parlamentar të PS, ja çfarë do ndodhë

Në mbledhjen e Grupit Parlamentar, kreu i qeverisë Edi Rama iu është drejtuar socialistëve të angazhohen seriozisht në procesin e këshillimit kombëtar. Ai vuri...

Basha: Berisha po vë interesat e tij personale mbi ato të demokratëve!

Në Shqipëri zgjedhjet e pjesshme, të parakohshme lokale, më 6 mars, për të zëvendësuar kryetarët e gjashtë bashkive, që iu ka mbaruar mandati, priten...

“20 vite korrupsion në krye të FSHF”, Prokuroria nis hetimet për Armand Dukën

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka. Hetimet kanë nisur, pas referimit të bërë nga Policia...