E diel, 28 Nëntor, 2021
16.5 C
Tirana

“Të zbardhen vrasjet ose shteti ka dorë”/Qytetari-Bashës: Kemi frikë të dalim në Shkodër

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar sot disa takime në Malësinë e Madhe, ku ka kërkuar zbardhjen e vrasjes së dy vëllezërve në Shkodër, si dhe ka paraqitur planin e tij të biznesit.

“Vrasja duhet të zbardhet se aty ka edhe njerëz që janë përfshirë në mënyrë të pafajshme. Të zbardhen ose shteti ka dorë” deklaroi Basha.

Ndërkohë, një pronar biznesi në Koplik iu drejtua Bashës duke i thënë se qytetarët në Shkodër ndihen të rrezikuar.

“Ne kemi frikë në Shkodër me dalë me pi kafe”, tha qytetari.

Sipas Bashës, dëshpërimi vjen pasi nuk ekziston drejtësia në vend, ndërsa shtoi se ky sistem duhet shembur, pasi vendi është kapur nga pesë oligarkë me në krye kryeministrin Rama.

Më tej, Basha i garantoi biznesit të vogël se kur të vijë ai në pushtet, asnjë tatimor nuk do t’i shkojë më në derë t’i kërkojë ryshfete.

“Me ardhjen tonë në pushtet ne kemi një plan biznesi ku ju do të paguani vetëm, 0.5 % të xhiros vjetore. Do të vendosim një letër në derë që nuk do të vijë asnjë nga këto të tatimores që të kërkojnë ryshfete. Do punoni të qetë dhe do të rrisni ekonominë tuaj edhe të Shqipërisë duke shtuar edhe numrin e të punësuarve”, tha Basha.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...