E premte, 23 Tetor, 2020
18 C
Tirana

Basha mbyll protestën: S’ka forcë mbi tokë të na ndalë dhe të na detyrojë të ulemi për dialog!

Më të lexuarat

Ilona Staller, pornostarja që u zgjodh deputete në Itali (VIDEO)

E lindur në vitin 1951 në Hungari, Ilona u rrit nga nëna e saj dhe njerku i saj, një zyrtar i Ministrisë së Brendshme....

Turqia eksporton armë anti-dron në Shqipëri

Një kompani që vepron në qytetin Antalya të Turqisë, armët kundër dronëve të dizajnuar nga inxhinierët turq që i ka prodhuar për Forcat e...

Vdes vullnetari që iu injektua vaksina anti-covid e prodhuar nga AstraZeneca

Autoriteti shëndetësor brazilian Anvisa, tha të mërkurën se një vullnetar i cili mori pjesë në një provë klinike të vaksinës COVID-19 të zhvilluar nga...

Meta te berberi/ Artan Hoxha i nxjerr foton: Garda e Republikës rrethon zonën

Gazetari investigativ Artan Hoxha, ka publikuar një foto të presidentit Meta i cili ndodhet tek berberi. Fotoja është shkrepur nga larg, dhe kjo për...

Plas sherri në studion e ‘Top Channel’, konkurrentët largohen nga emisioni

Puntata e radhës në ‘Përputhen’ ka përfunduar me sherre dhe me largim nga studio të djemve dhe vajzave që kanë shkuar për të gjetur...

“Hetues amerikanë asistojnë në çështjet e SPAK dhe BKH”, flet Yuri Kim

Ambasadorja Amerikane Yuri Kim ka shprehur edhe një herë mbështetjen e SHBA ndaj institucioneve të dala nga reforma në drejtësi. Ajo u shpreh se...

Ja cila grupmoshë po infektohet më shumë me Covid-19

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, dr. Skënder Brataj, pohoi se virusi ka pësuar mutacion gjatë gjithë këtyre muajve, dhe tani shfaqet me simptoma të ndryshme...

E akuzuan për vrasjen e Remzi Hoxhës, reagon ashpër Sali Berisha

Ish kryeministri, Sali Berisha i është përgjigjur akuzave të familjarëve të biznesmenit të njohur Remzi Hoxha. Ai ka hedhur poshtë akuzat se ka gisht...

“Muajt e ardhshëm do jenë të vështirë”, Mitsotakis: Nga e shtuna me kufizime

Jo vetëm Italia, por edhe Greqia vijon me shifra të frikshme të të infektuarve. Masa të tjera do të hyjnë në fuqi, duke kufizuar...

“Pas 10 ditësh del dhe nuk infekton të tjerët”/Epidemiologu jep lajmin e mirë

Epidemiologu Ilir Alimehmeti, në një lidhje ‘Skype’ në ‘Wake Up’ në Top Channel, sqaroi udhëzimin më të fundit nga ekspertët e shëndetit, i cili...

Pas asaj të së shtunës ku nuk munguan përplasjet dhe aktet e dhunës, opozita protestoi sot në një protestë marshim. Pavarësisht reshjeve të shiut, protestuesit ishin të shumtë në numër.

Marshimi nisi nga sheshi Skënderbej, vazhdoi në Kryeministri, Drejtoria e Përgjithshme e Policisë, Parlamenti, Ministria e Brendshme dhe Drejtoria e Policisë së Tiranës.

Gjatë protestës pati disa incidente, tek Kryeministria e Parlamenti u hodhën tymuese dhe flakadanë. Po ashtu tek Drejtoria e Përgjithshme e Policisë edhe Ministria e Brendshme. Molotov u përdor vetëm tek Policia e Tiranës, ndërsa në asnjë rast policia nuk reagoi.

Sakaq, në fjalën e tij para protestuesve, kryetari i PD-së, Lulzim Basha, tha se nuk ulen të dialogojnë me Ramën. “Sot treguam se nuk ka forcë mbi tokë të na ndalë për kauzën tonë, për zgjedhje të lira e të ndershme, nuk ka forcë të detyrojë të ulemi e të bëjmë pazar me të keqen.

Lexo edhe :   “Një projekt i shumë ëndërruar”, Rama publikon pamjet nga aeroporti i Kukësit

E keqja duhet të ikë për t’i hapur vend Shqipërisë si gjithë Evropa. Në një kohë kaq të shkurtër, në njoftim për 24 orë për mbi 3 orë kur s’ka pushuar shiu, jemi edhe më të vendosur edhe më të qartë, për të sakrifikuar gjithçka për demokracinë për lirinë. Le të jetë e sotmja mesazhi i vendosmërisë absolute me të cilën do ta vazhdojmë këtë betejë. Forca e popullit të bashkuar…”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

‘Vetë bëhesh president, gruan e emëron kryetare partie’, Koçi ‘thumbon’ Metën 

Zv.ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi, teksa ka publikuar disa pamje nga një takim, thotë se socialistët po përgatiten për fitoren. Ai nuk ka lënë...

81 faqe akuza ndaj mazhorancës/ Meta kthen Kodin e ri Zgjedhor

Meta ka dekretuar kthimin për rishqyrtim në Kuvend të ligjit të ndryshimeve në Kodin Zgjedhor, pasi i cilëson ato si të njëanshme dhe në...

“Mos më prekni me dorë, jam i sëmurë”, zbardhet incidenti i Ndocajt me policinë

Ish-deputeti Eduart Ndocaj është shoqëruar sot në komisariat, pas incidentit në përurimin e shtëpisë së Gjergj Fishtës. Forcat e policisë kanë shoqëruar ish-deputetin, i...

Pse ndodh paraliza gjatë gjumit, dhe si ta parandaloni atë

Ju zgjoheni nga një gjumë i çrregullt, dhe zbuloni se nuk jeni në gjendje të lëvizni trupin tuaj, nga koka deri në gishtin e...

Studimi: E ftohura mund t’ju mbrojë nga Covid-19

Një studim i ri tregon se pas një të ftohure, personi mund të jetë më i aftë për t’i rezistuar një goditjeje të rëndë...