E premte, 15 Janar, 2021
6 C
Tirana

Basha-Haxhiut: Është sekret publik, je këshilltar strategjik i Ramës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e ka cilësuar analistin Baton Haxhiu, një nga këshilltarët strategjikë të kryeministrit Edi Rama.

Basha e ka konsideruar sekret publik këtë fakt, ndërsa më herët Haxhiu ishte shprehur se një sondazh i kryer prej tij, nuk e nxirrte Bashën fitues në zgjedhjet e 25 prillit.

Pjesë nga biseda në emisionin Opinion

Lulzim Basha: Është një sekret publik që ti je një nga këshilltarët strategjikë kryesorë të Kryeministrit Rama.

Baton Haxhiu: Sekret publik?

Lulzim Basha: Sekret publik.

Baton Haxhiu: Sekret publik që e krijoni ju.

Lulzim Basha: Kjo është një gjë që dihej publikisht. Unë nuk mendoj se ju ofendoj duke ju thënë këtë, është zgjedhja juaj.

Baton Haxhiu: E kam pranim publik, se e kam mik Edi Ramën.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Pamje të rënda/Përplasen 2 makina, kalimtari që priste në trotuar humb këmbët

Kalimtari që u përplas sot nga një makinë në Tiranë, për fat të keq ka humbur të dyja këmbët. Aksidenti i rëndë ndodhi mëngjesin...

Ne nuk jemi gati për Evropën pa Angela Merkelin

Nga: Mujtaba Rahman “Politico.eu” 2021 është viti kur Evropa do të duhet të mësojë që të jetojë pa Angela Merkelin. Kancelarja gjermane do të tërhiqet...

Rama do fërkojë duart, për sa kohë që opozitarët mbeten pragmatistë

Nga: Ben Andoni Do kishin një zë shumë më të besueshëm për publikun shqiptar nëse do të tregonin se konform programit dhe fizionomive, partitë e...

Vendim i papritur/ Një tjetër konkurrent i “Për’puthen” lë emisionin

Pavarësisht shikueshmërisë dhe suksesit në "Për'puthen", konkurrentët të pakënaqur marrin vendime për të lënë emisionin. Emini nga Kosova, ka marrë vendimin e papritur për tu...

Pse opozita e Albinit, është më pranë fitores se opozita e Lulzimit

Nga: Kreshnik Spahiu Kosova dhe Shqipëria janë në prag të zgjedhjeve parlamentare. Çifti Vjosa dhe Albini ndryshojnë shumë nga Monika dhe Lulzimi? Nëse në Kosovë fitorja e...