E premte, 23 Tetor, 2020
6 C
Tirana

Barcelona i la me pasoja, ylli i PSG-së: Shkova te mjeku sepse… (Video)

Më të lexuarat

Ilona Staller, pornostarja që u zgjodh deputete në Itali (VIDEO)

E lindur në vitin 1951 në Hungari, Ilona u rrit nga nëna e saj dhe njerku i saj, një zyrtar i Ministrisë së Brendshme....

Turqia eksporton armë anti-dron në Shqipëri

Një kompani që vepron në qytetin Antalya të Turqisë, armët kundër dronëve të dizajnuar nga inxhinierët turq që i ka prodhuar për Forcat e...

Vdes vullnetari që iu injektua vaksina anti-covid e prodhuar nga AstraZeneca

Autoriteti shëndetësor brazilian Anvisa, tha të mërkurën se një vullnetar i cili mori pjesë në një provë klinike të vaksinës COVID-19 të zhvilluar nga...

Plas sherri në studion e ‘Top Channel’, konkurrentët largohen nga emisioni

Puntata e radhës në ‘Përputhen’ ka përfunduar me sherre dhe me largim nga studio të djemve dhe vajzave që kanë shkuar për të gjetur...

Meta te berberi/ Artan Hoxha i nxjerr foton: Garda e Republikës rrethon zonën

Gazetari investigativ Artan Hoxha, ka publikuar një foto të presidentit Meta i cili ndodhet tek berberi. Fotoja është shkrepur nga larg, dhe kjo për...

“Hetues amerikanë asistojnë në çështjet e SPAK dhe BKH”, flet Yuri Kim

Ambasadorja Amerikane Yuri Kim ka shprehur edhe një herë mbështetjen e SHBA ndaj institucioneve të dala nga reforma në drejtësi. Ajo u shpreh se...

Ja cila grupmoshë po infektohet më shumë me Covid-19

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, dr. Skënder Brataj, pohoi se virusi ka pësuar mutacion gjatë gjithë këtyre muajve, dhe tani shfaqet me simptoma të ndryshme...

“Muajt e ardhshëm do jenë të vështirë”, Mitsotakis: Nga e shtuna me kufizime

Jo vetëm Italia, por edhe Greqia vijon me shifra të frikshme të të infektuarve. Masa të tjera do të hyjnë në fuqi, duke kufizuar...

E akuzuan për vrasjen e Remzi Hoxhës, reagon ashpër Sali Berisha

Ish kryeministri, Sali Berisha i është përgjigjur akuzave të familjarëve të biznesmenit të njohur Remzi Hoxha. Ai ka hedhur poshtë akuzat se ka gisht...

“Pas 10 ditësh del dhe nuk infekton të tjerët”/Epidemiologu jep lajmin e mirë

Epidemiologu Ilir Alimehmeti, në një lidhje ‘Skype’ në ‘Wake Up’ në Top Channel, sqaroi udhëzimin më të fundit nga ekspertët e shëndetit, i cili...

Edinson Cavani ka zbuluar se ka kërkuar ndihmë mjekësore për t’u përballur me problemet e pagjumësisë, të shkaktuara nga humbja dramatike e PSG ndaj Barcelonës në Ligën e Kampionëve (2016-2017).

Gjigantët francezë e mundën ekipin katalanas 4-0 në ndeshjen e parë, por u mposhtën 6-1 në “Camp Nou”, në sfidën e kthimit, duke u eliminuar në mënyrë dramatike nga ky kompeticion.

Cavani dhe shokët e skuadrës po përparonin në çerekfinale, deri kur Sergi Roberto shënoi golin e gjashtë për të tijtë, në minutën e 95-të, dhe siguroi përmbysjen spektakolare.

Në një intervistë për ESPN, Cavani pranoi se kjo disfatë ndikoi në jetën e tij për njëfarë kohe. 32-vjeçari tha:

“Ajo ndeshje më preku shumë. Askush nuk e imagjinonte dot se çfarë mund të kishte ndodhur. Unë nuk isha në gjendje të flija, në më zinte gjumi, kështu që e kalova kohën duke lexuar.

Pastaj fillova të shqetësohesha, sepse duhej të shkoja në stërvitje pa i mbyllur fare sytë gjatë natës. Mjeku më vizitoi dhe më dha një ilaç për të më ndihmuar të fle. I ndihmuar edhe nga titulli kampion në Francë, arrita të fle pak e nga pak”, shkruan telesport.

Trauma ishte e kuptueshme, pasi Barcelona u bë skuadra e parë ndonjëherë, që përmbyste një disavantazh prej katër golash (nga ndeshja e parë) në Champions.

Sulmuesi uruguaian luan me parizienët që nga vera e vitit 2013 dhe ka shënuar 134 gola për klubin, përfshirë 23 gola në sezonin 2018-2019. Ai ka fituar 14 trofe kombëtarë me PSG, duke përfshirë pesë tituj të Ligue 1.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E sekuestruar nga OFL/Gjykata e Posaçme i kthen makinën e blinduar Lul Berishës

Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, i ka kthyer makinën e blinduar Lulzim Berishës, ish-kreu i bandës së Durrësit. Gjykata e Posaçme...

Diplomohet në moshën 96-vjeçare, historia e italianit Xhuzepe Paterno (VIDEO)

Për shumë njerëz, vitet e pensionit janë të zymta, dhe shërbejnë për t’u përgatitur shpirtërisht për ikjen një ditë nga kjo botë. Por jo...

Rama u thotë ‘PO’ naftëtarëve të Ballshit, por me një kusht

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish ditën e sotme për grevën nga naftëtarët e Ballshit. Ai ka kërkuar që të dy palët të ulen...

“Neglizhenca ju kushton jetën!”, Mjekja: Drejtohuni pa vonesë në spital (VIDEO)

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka publikuar mesazhin e mjekes Silva Bala, e cila iu rikujton qytetarëve se duhet të dëgjojnë këshillat e mjekëve,...

Nuk justifikoi 20 mijë dollarë, Vettingu ‘djeg’ Besim Shabanin

Vettingu ka shkarkuar nga detyra Besim Shabanin, zv/drejtor për Sigurinë Fizike të Personaliteteve të Larta Shtetërore (PLSH). Gjatë seancës në Komisionin e Jashtëm të...