E enjte, 24 Qershor, 2021
19.5 C
Tirana

Balla: PS, partia e vetme që ka bashkëdrejtim mes grave dhe burrave

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla i shoqëruar nga Ministrja e Arsimit Evis Kushi dhe kryetari i Bashkisë, Gledian Llatja zhvilluan një takim me me gratë anëtare të Këshillit Bashkiak të Elbasanit.

Në fjalën e tij Balla tha se qasja e PS në qeverisje ka në themel shpirtin e protestës ndaj problemeve me të cilat përballen realisht qytetarët e thjeshtë çdo ditë, në çdo zyrë shteti.

Balla u shpreh se PS është partia e vetme në Shqipëri ku ka bashkëdrejtim mes grave dhe burrave.

Ai ftoi gratë që të bëhen pjesë e Partisë Socialiste.

Fjala e Taulant Ballës

Bashkë me Evisin dhe Gledin u takuam me gratë anëtare të Këshillit Bashkiak të Elbasanit.
“Ne socialistët shqiptarë jemi progresistë, nuk jemi konservatorë, jo për definicion, por se na dallon me të tjerët reagimi instiktiv, i përditshëm, refuzimi, dhe përpjekja për të shëruar çdo njësi shërbimi publik ku qytetarët nuk marrin si duhet shërbimet, ku ka korrupsion e të cilat ne duhet të vazhdojmë ti reformojmë.
Prandaj qasja jonë në qeverisje ka në themel shpirtin e protestës ndaj problemeve me të cilat përballen realisht shqiptarja e shqiptari i thjeshtë cdo ditë, në cdo zyrë shteti, në cdo bashki, në cdo shërbim publik etj.
Brenda PS kemi zhvilluar prej disa muajsh një proces ripërtëritës, ri-organizimi, ku kemi synuar rritjen e peshës së grave e të vajzave në drejtimin e strukturës bazë të Partisë Socialiste.
Jemi partia e vetme në Shqipëri që kemi bashkëdrejtim mes grave dhe burrave në organizatat tona në çdo lagje qyteti apo në cdo fshat. Duhet të vijojmë të ftojmë sa më shumë gra të bëhen pjesë e Partisë Socialiste.”

 

Lexo edhe :   Certifikohet 25 prilli/ KQZ jep lajmin e keq për Bashën e Kryemadhin
- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

”Grupi i Ferrit”/ Kualifikohen Franca, Gjermania dhe Portugalia

Përfundojnë dy ndeshjet e grupit F. Hungaria ka befasuar Gjermaninënë “Allianz Arena”, teksa i ka mbyllur këto 90 minuta në barazim 2-2. Hungarezët zhbllokuan...

Euro 2020/ Plotësohet rebusi i 1/8-ave, ja përballjet me eleminim direkt

KALENDARI I 1/8-AVE E Shtunë 26 Qershor Uells vs Danimarkë (18:00, Amsterdam) Itali vs Austri (21:00, Londër) E Diel 27 Qershor Holandë vs Rep. çeke (18:00, Budapest) Belgjikë...

Izraeli paralajmëron masa për shkak të variantit Delta

Izraeli njoftoi të mërkurën (23 qershor) se do të shtyjë lehtësimin e hyrjes së turistëve individualë për shkak të shqetësimeve për përhapjen e variantit...

Blinken: SHBA nuk ka partner e mik më të mirë se Gjermaninë

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken falenderoi të mërkurën Kancelaren e Gjermanisë, Angela Merkel për “udhëheqjen e jashtëzakonshme” duke thënë se “SHBA nuk kanë...

Gara ‘formale” për kreun e AMA shton shqetësimet për lirinë e medias

Komisioni Parlamentar për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik – me deputetë në përfundim të mandatit dhe të ashtuquajturën opozitë parlamentare, vendosi të mërkurën...