E premte, 23 Tetor, 2020
22 C
Tirana

Konflikti Armeni- Azerbajxhan, vritet një gjeneral dhe dy kolonelë armenë

Më të lexuarat

Ditën e sotme gjeneralmajor Arakel Martikyan, Shefi i Drejtorisë së Inteligjencës së Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura Armene, u vra në një shpërthim në vijën e zjarrit në zonën e Nago-Karabakut.

Gjithashtu raportohet të jenë vrarë së bashku me gjeneralin edhe dy oficerë të tjerë të rangut të lartë të ushtrisë armene. Ata janë komandanti i Brigadës Speciale, Nënkolonel Vardanyan Lernik Aregi dhe Kolonel Nikolai Mikaelovich Aykyan.

Luftimet midis Armenisë dhe Azerbajxhanit mësohet se janë përshkallëzuar në sulme të ashpra gjatë pasdites së sotme përreth territorit malor të Nago-Karabakut ku të paktën 30 persona janë vrarë në ditën e dytë të përplasjeve të rënda.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

I akuzuar për trafik droge: Lirohet vëllai i kryebashkiakut të PS-së

Gjykata e Kukësit ka ndryshuar masën nga “arrest me burg” në “arrest shtëpie” për Albert Tuçin, vëllain e kryetarit të Bashkisë së Fushë-Arrësit, Fran...

Rritje rastesh me koronavirus në Itali, 91 viktima në 24 orët e fundit

Në Itali, janë rritur sërish rastet me Covid-19 në 24 orët e fundit. Brenda një dite, janë regjistruar 19.143 të infektuar, ndërsa janë shënuar 91...

“Deti” në Hagë, Abazi: Rama para një tentative për tradhëti kombëtare

Shqipëria dhe Greqia ranë dakord që t’i drejtohen drejtësisë ndërkombëtare për çështjen e detit. Bojken Abazi, kreu i Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë, thotë në lidhje...

Meta, propozim ekstrem: Kush prek votën, t’i pritet dora si në Mesjetë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta është i bindur se pas 25 prillit Shqipëria do të hyjë në një epokë të re. Në një prononcim për...

Rast i veçantë: Mbrojtësi i Interit, negativ dy ditë pasi u infektua me Covid

Mbrojtësi, Achraf Hakimi kthehet negativ vetëm dy ditë pasi rezultoi pozitiv në prag të ndeshjes kundër Borussia Mönchengladbach. Një rast sa i çuditshëm, aq edhe...