E premte, 24 Shtator, 2021
24.5 C
Tirana

Balla paralajmëroi shkarkimin/ Meta: Presidenti, gati të firmosë dekretin

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar pas deklaratës së numrit dy të Partisë Socialiste, i cili paralajmëroi shkarkimin e tij, pas procesit të numërimit të votave.

Sipas Metës, kërcënimet ndaj tij vijnë përmes Ballës nga bandat e Elbasanit dhe të gjithë Shqipërisë.

Meta u shpreh se është gati për të firmosur Dekretin për mbrojtjen e Republikës.

”Kërcënimi i fundit, që vjen përmes Tao Taos, nga bandat e Elbasanit dhe të gjithë Shqipërisë ka vetëm një përgjigje: Presidenti, gati për të firmosur Dekretin për mbrojtjen e Republikës! Shqipëria e Shqiptarëve!  Vdekje tradhëtarëve!’’, shkruan Meta në rrjetin social, Facebook.

Pas përfundimit të procesit të numërimit të votave, pritet një beteje e ashpër midis mazhorancës dhe Presidencës. Pak para zgjedhjeve, Presidenti Meta deklaroi se do të jepte dorëheqjen nëse kryeministri Edi Rama do të fitone 71 mandate pa cënuar asnjë votë.

Por, një gjë e tillë nuk ka ndodhur, ndaj dhe Partia Socialiste do të ndërmarrë hapat ligjorë për shkarkimin e tij.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E kemi ditur gabim, ja çfarë ngjyre ka në të vërtetë Dielli

Nga Dr. Alastair Gunn Sigurisht që nuk ka ngjyrën e verdhë, që endeshin zakonisht në librat tuaj shkollorë. Dielli lëshon dritë në një gamë të...

Të isha socialist, do gëzohesha pafund kur Berisha e baltos Bashën kësisoj…

Nga: Artur Zheji Vetëm pak kohë më parë nuk mund të mendohej kurrë kjo që po ndodh këto kohë, edhe sikur të futeshin në punë...

“Zëri i Amerikës” shkruan për rigjykimin e Fatmir Mediut

Në Shqipëri, Gjykata e posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar u shpreh sot në favor të gjykimit të ish ministrit të...

VIDEO/Nga e hëna do hyjë në fuqi udhëzimi për çertifikatën e vaksinimit

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka kërkuar nga të gjithë arsimtarët dhe studentët që të vaksinohen, pasi nga e hëna do bëhet e detyrueshme...

Bundestagu i dominuar nga burrat

Në parlamentin aktual gjerman, numri burrave është sa dyfishi i grave. Që prej 20 vjetësh pjesëmarrja e grave nuk ka qenë asnjëherë kaq e...