E enjte, 16 Shtator, 2021
21.5 C
Tirana

Procesi i numërimit për votat e kandidatëve, ja 10 më të votuarit

Pas përfundimit të procesit të numërimit të votave për partitë politike, tashmë në të gjithë vendin ka nisur numërimi për kandidatët.

Në qarqe të caktuara, numërimi është duke ecur me ritme më të shpejta dhe deri më tani kandidati më i votuar është kryeministri Edi Rama.

Kreu i qeverisë, aktualisht ka siguruar 11,023 vota në qarkun e Korçës, teksa pas tij renditen Niko Peleshi me 10.718 vota në qarkun e Korçës, dhe i treti Taulant Balla me 10.423 vota në qarkun e Elbasanit.

I pesti në renditje vjen nga radhët e Partisë Demokratike dhe është kandidati për Qarkun e Kukësit, Flamur Hoxha. Ky i fundit ka grumbulluar në total 9.159 vota.

Lista e plotë:

1. EDI RAMA PS 11,023

2. NIKO PELESHI PS 10,718

3. TAULANT BALLA PS 10,423

4. SAIMIR HASALLA PS 9,334

5. FLAMUR HOXHA PD-AN 9,159

6. AURORA MARA PS 9,063

7. BLENDI KLOSI PS 7,411

8. BLEDAR ÇUÇI PS 6,913

9. DASHNOR SULA PD-AN 6,852

10. DAMIAN GJIKNURI PS 5,805

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E vetmja mënyrë për të trembur Ramën

Nga: Dritan Hila Tashmë që janë trajtuar të gjitha variablet e seriozitetit apo ambiguitetit të sjelljes së Bashës ndaj Berishës dhe pasojat që do ketë...

Nëndetëset me energji bërthamore, Kina denoncon paktin SHBA-Britani-Australi

Kina ka denoncuar një pakt historik të sigurisë midis SHBA, Britanisë së Madhe dhe Australisë, duke e përshkruar aleancën si "jashtëzakonisht të papërgjegjshme" dhe...

Mësimi nga mençuria e gjyqtarit Learned Hand

Nga: Irena Beqiraj Po jetojmë një periudhë të çmendur “skepticizmi” ndaj Amerikës. Mesazhet e shumë zyrtarëve të saj duken butaforike. Por historia na tregon që...

I zhdukur prej dy ditësh, 39-vjeçari gjendet pa shenja jete

Policia e Tiranës njofton se është gjetur pa shenja jete një 39-vjeçar në zonën e quajtur "Kodrat e Selitës". Policia ka indentifikuar viktimën, shtetasi...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....