E premte, 3 Dhjetor, 2021
13.5 C
Tirana

Artan Lame bën publike kërcënimet serioze që ka marrë

Artan Lame, Drejtori i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, ka treguar kërcënimet që ai ka marrë sa i përket çështjes së pronave në bregdet. I ftuar në emisionin “Opinion”, Lame hodhi dritë mbi faktin nëse ruhet nga efektivë të policisë.

“Erdha me ndonjë polic unë? Nëse nuk i fut dorën njeri në xhep, nuk ka ndonjë…”, tha Lame, sa i përket pyetjes nëse ruhet nga efektivë të policisë.

I pyetur drejtpërdrejt nëse kishte marrë kërcënime, Drejtori i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës tha troç se ka marrë kërcënime. Madje ai e cilësoi këtë si një situatë normale, dhe se asnjë nga drejtorët aktualë nuk është në mbrojtje.

“Ka ndonjë shqiptar që është marrë me pronat, dhe s’ka marrë kërcënim? Ka nga më të ndryshmet, dhe deri tek kërcënimet serioze që i kam referuar aty ku duhet. Është mëse normale që mund të ketë të tilla gjëra… Nuk rezulton që nga drejtorët aktualë të jenë nën mbrojtjen e policisë”.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bora dhe Semi do të “hakmerren” ndaj Donaldit në “Për’puthen Prime”

Puthjet e Donaldit me Beatrixin, kanë shkaktuar një bum komentesh në rrjet. Fansat janë ndarë në grupe, ndërsa ende nuk ka patur një reagim...

Sfida mes një intelektuali që kërkon të vërtetën dhe një politikani që gënjen

Nga: Andi Bushati Ka një aksiomë të mirënjohur që shpjegon përplasjen e një politikani me një intelektual në arenën publike: Sipas saj, i pari tenton...

S’donte të bënte vaksinën, italiani shkoi me krahun prej silikoni

Disa mund të akuzohen se po përpiqen t'i shmangen sistemit për të marrë një certifikatë vaksine, por mbase askush nuk është aq i shkathët...

S’ka më lavazhe e servise makinash poshtë pallateve!Veliaj tregon masat e reja

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, gjatë një dëgjese të zhvilluar me ministren e Mjedisit dhe Turizmit, Mirela Kumbaro, dhe përfaqësues të institucioneve të përfshira...

Vrasja e ish-deputetit, Artan Hoxha nxjerr videon

Kristian Klemendit dhe Marjan Kolës, të dyshuar për vrasjen e Pashko Ujkës u është komunikuar arrestimi ditën e sotme. Edhe pse ata kanë mohuar...