E hënë, 6 Dhjetor, 2021
9.5 C
Tirana

Artan Hoxha: Në qeli janë vetëm ata që kanë frikë, s’kanë ku shkojnë

Gazetari Artan Hoxha ka treguar sot se si po zbrazen burgjet. Ai dha deklarata tronditëse, ku konfirmoi se në qeli aktualisht ndodhen vetëm ata që kanë frikë të dalin, sepse mund ti ekzekutojnë. Duke folur me prova, gazetari e cilëson këtë si një situatë alarmante, pasi po lirohen personazhe të fuqishme të krimit.

I ftuar në studion e “AbcNews”, gazetari Artan Hoxha si për ti vënë vulën këtyre ngjarjeve mafioze që janë po kaq të shpeshta, tha se nuk mund të perceptohen dot.

“Janë liruar nga burgjet kohët e fundit personazhe të rendësishëm të krimit. Siç e thashë edhe dje, nga burgu po dalin të gjithë ata që duan të dalin, dhe nuk po dalin ata që s’duan.

Kjo sepse, ose mund t’i vrasin nëse dalin nga burgu ose dalin dhe s’kanë ku të shkojnë. Ngjarjet janë aq të shpeshta dhe aq të zhurmshme, dhe nuk arrijnë të perceptohen dot. Nuk i perceptojmë dot ne që merremi me këtë fushë, e jo më opinioni publik”, tha gazetari.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

S’ka më sekrete/ Ja kur do të mbahet Festivali i 60-të i Këngës në RTSH

Edicioni i 60-të i Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar do të përfcillet LIVE për publikun shqiptar në mbrëmjet e 27,28 dhe 29...

Ekzekutimi i ish-deputetit, bashkëshortja nxjerr emrat dhe ndryshon dëshminë

Natalina Ujka, bashkëshortja e biznesmenit shkodran Pashko Ujka, ka treguar për grupin hetimor se personat me të cilët bashkëshorti i saj ka pasur konflikte...

Misteret e pazgjidhura të Luftës së Dytë Botërore

Ne të gjithë i duam misteret, dhe Lufta e Dytë Botërore siguroi shumë të tilla. Shkalla e madhe e luftimeve dhe e taktikave të tokës së djegur, solli...

Ish-banori i “Big Brother”: Donaldi nuk është fitues, mes çiftit s’ka dashuri

Ish-banori i “Big Brother”, Adi Pojana, teksa ishte i ftuar në studion e “Shqipëria Live”, ka komentuar lidhjen e shumëpërfolur mes Donaldit dhe Beatrix. Për...

“Shkelje financiare”, arrestohet presidenti i klubit italian

Presidenti i një prej klubeve të Serisë A është vënë në pranga, për shkelje financiare mes të cilave edhe deklarimin e falimentit të kompanive...