E shtunë, 31 Korrik, 2021
31.5 C
Tirana

Ardi Veliu bën lëvizjen urgjente, pritet ‘tërmet’ në radhët e policisë

Kreu i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, ka thirrur mëngjesin e sotëm në një takim zëvendësdrejtorët e policisë dhe shefat e komisariateve.

Pas ndryshimeve të bëra tek drejtuesit e 10 qarqeve në vend, tani pritet që ndryshimet të prekin sipas hierarkisë dhe shefat e komisariateve dhe nëndrejtorët e policisë në rrethe.

Kjo mbledhje, vjen një ditë pasi kryeministri Edi Rama e akuzoi Policinë e Shtetit si të korruptuar. Gjatë një takimi me përfaqësuesit e Policisë së Shtetit, kryeministri Rama paralajmëroi se do të ketë lëvizje në të gjithë piramidën e uniformave blu, deri në nivel komisariatesh.

Ai e cilësoi si të pajustifikueshme rastet e shtuara të marrjes së ryshfeteve dhe korrupsionit në radhët e uniformave blu.

Sipas kreut të qeverisë, një pjesë e tyre duhet që të largohen nga policia dhe të dërgohen përpara drejtësisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Vrasja e 30-vjeçarit për pronën në Lushnje, arrestohen dy autorët e dyshuar

Teatri Kombëtar në pronësi të Bashkisë/ PD: Rama nuk pyet për drejtësinë

Postimi i Vokshit në rrjetin social, Facebook Vendimi i pak javëve më parë nga Gjykata Kushtetuese thotë qartë se vendimi i qeverisë i një viti...

Varianti Delta përhapet me shpejtësi në Shtetet e Bashkuara

Presidenti Joe Biden po u kërkoi punonjësve të qeverisë federale të dëshmojnë statusin e tyre të vaksinimit. Të pavaksinuarit do të duhet të mbajnë...

Si duket Serbia…

Nga Emin Azemi Serbia e Edi Ramës kufizohet direkt me Shqipërinë (!) Kjo Serbi, Kosovën e konsideron pjesë të saj dhe, për rrjedhojë, Edi Rama...

45 raste të reja në 24 orët e fundit, asnjë viktimë

Në përditësimin e radhës nga Ministria e Shëndetësisë, vihet re një rritje e rasteve të infektimeve në 24 orët e fundit. Fatmirësisht nuk ka...

Përjashtohen nga Olimpiada dy atletë që shkelën rregullat kundër COV*D-19

Dy xhudistë të Gjeorgjisë janë përjashtuar nga Lojërat Olimpike Tokio 2020, pasi kanë dalë për shëtitje jashtë Fshatit Olimpik, ka raportuar agjencia japoneze e...