E shtunë, 28 Mars, 2020
11 C
Tirana

“Arben Malaj”/ Besnik Mustafaj del me deklaratën e fortë

Lexo edhe ...

Mbi 2 mijë viktima në Francë, Macron hedh idenë e një borxhi të përbashkët

Në Francë numri i viktimave nga koronavirusi i ka kaluar 2 mijë. Nga të dhënat e 24 orëve të fundit rezulton se kanë humbur jetën...

Nuk bën më pjesë në planet e Simeones,Roma gati të përfitojë

Kampionati është ndalur për shkak të emergjencës së Coronavirus, por zërat e merkatos kanë kohe që kanë filluar. Aq shumë sa që Mundo Deportivo...

Ndërron jetë nga koronavirusi Princeshë Maria Teresa

Ditën e sotme oborri mbretëror i Spanjës është tronditur pasi Princesha Maria Teresa ka ndërruar jetë pas konfirmimit të saj si e prekur nga...

Juventus mer vendimin për pagat e lojtarëve

Lojtarët dhe trajneri i ekipit të parë heqin dorë nga një pjesë e pagës. Kursimi... 90 milion euro. Juventus është skuadra e parë italiane që...

Shkrimtari Besnik Mustafaj, ish-ministër i Punëve të Jashtme dhe një nga themeluesit e Partisë Demokratike, ka komentuar pezullimin e Arben Malajt nga Banka e Shqipërisë. Në rubrikën “Opinion” në “News24”, Mustafaj tha se vendimi ndaj Malajt nuk ishte i papritur, pasi prej kohësh kishte kritika të ashpra ndaj politikës financiare.

“Malaj ka disa kohë, shumë kohë që vjen në kritika në rritje ndaj politikës financiare. Realisht kjo prania në këtë bord, ka qenë një pengesë. Qoftë edhe e pjesshme, brenda tij si profesionist janë akoma më të ashpra mbi abuzimet me pushtetin dhe kontrollin politik që ka Edi Rama mbi Bankën Qendrore. Unë besoj se atë që thotë Malaj, do ta mbajë. Kritikat e tij do të jenë më të ashpra dhe të dobishme për vendin”, tha ndër të tjera Mustafaj.

Ish-ministri i Financave, Arben Malaj, ka reaguar pas pezullimit të tij nga detyra, pas postit që mbante si anëtar i Këshillit Mbikëqyrës në Bankën e Shqipërisë.

Në një status në profilin e tij në Facebook, Malaj paralajmëron ‘luftë’. Teksa thekson se tashmë do ta ketë më të lehtë të përballet ligjërisht më abuzuesit e pushtetit, duke nënkuptuar këtu kryeministrin Edi Rama, pasi ky i fundit propozoi pezullimin e tij.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Mbi 2 mijë viktima në Francë, Macron hedh idenë e një borxhi të përbashkët

Në Francë numri i viktimave nga koronavirusi i ka kaluar 2 mijë. Nga të dhënat e 24 orëve të fundit rezulton se kanë humbur jetën...

Nuk bën më pjesë në planet e Simeones,Roma gati të përfitojë

Kampionati është ndalur për shkak të emergjencës së Coronavirus, por zërat e merkatos kanë kohe që kanë filluar. Aq shumë sa që Mundo Deportivo...

Ndërron jetë nga koronavirusi Princeshë Maria Teresa

Ditën e sotme oborri mbretëror i Spanjës është tronditur pasi Princesha Maria Teresa ka ndërruar jetë pas konfirmimit të saj si e prekur nga...

Juventus mer vendimin për pagat e lojtarëve

Lojtarët dhe trajneri i ekipit të parë heqin dorë nga një pjesë e pagës. Kursimi... 90 milion euro. Juventus është skuadra e parë italiane që...

Vetëvendosje kërkon zgjedhje të jashtëzakonshme pas koronavirusit

Lëvizja Vetëvendosje tha të shtunën se deklaratat e presidentit të Kosovës Hashim Thaçi për këshillime me partitë politike për formimin e qeverisë së re,...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT