E hënë, 18 Janar, 2021
3 C
Tirana

Anëtarësia e PD e propozon për deputete, Yuri Kim takohet me Jozefina Topallin

Ambasadorja e SHBA në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar një takim me ish-kryetaren e Kuvendit, Jozefina Topalli.

Temë e diskutimit mes ambasadores dhe Topallit ishte situata politike në vend, shkruan “abcnews.al”.

Takimi i diplomates amerikane me Topallin vjen disa orë pas miratimit të marrëveshjes së 5 qershorit në Parlament.

Ish-kryetarja e Kuvendit është një nga emrat më të propozuar për deputete nga anëtarësia e PD-së në qarkun e Shkodrës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bayern-in e nderon senatori Muller, por sa vuajtje me Freiburg

Fitore me vuajtje. Bayern Munich mposht Freiburg 2-1 dhe në fund duhet të falënderojë fatin pasi miqtë goditën tranversën që mund të sillte golin...

Koronavirusi i ri në Kosovë? Dërgohen 30 mostra për verifikim në Berlin

Kosova ka dërguar 30 mostra në Berlin për të parë nëse koronavirusi i ri ka mbërritur edhe në vendin e tyre. S30 mostra të zgjedhura...

Vaksinimi kundër koronavirusit, Italia vendos rregulla të reja

Italia vendos rregulla të reja për procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Personat mbi moshën 80 vjeç do të rezervojnë një vend me mjekët e...

Karakaçanov: Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...