E mërkurë, 20 Janar, 2021
8 C
Tirana

I shtruar në spital prej 3 muajsh, italiani ka rezultuar 15 herë pozitiv me koronavirus

Italiani Miko Mieles ndodhet prej 3 muajsh i shtruar në spital, pasi ende nuk është shëruar nga koronavirusi.

Ai ka rezultuar pozitiv për herë të parë më 17 prill dhe që prej atëherë nuk ka dalë më nga Kryqi i Kuq në Linate, pranë Milanos.

Sipas mediave italiane, ai ka kryer deri më tani 15 testime dhe në asnjë prej tyre nuk ka rezultuar negativ. Edhe pse nuk ka simptoma, Mieles vazhdon të rezultojë i infektuar dhe është rrezik për përhapje infeksioni.

“Shikoj pacientë që hyjnë dhe dalin nga këtu, vetëm unë nuk po dal. Jam pa simptoma, por virusi nuk ikën, më ka bërë shok më duket”, tha ai me shaka për “Corriere della Sera”.

49-vjeçari, baba i dy fëmijëve 21 dhe 23 vjeç, thotë se komunikon me familjen e tij vetëm nëpërmjet video-telefonatave.

“Ëndrra ime është të ritakoj familjarët e mi, vetëm kaq dua”, thotë ai.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Ronaldo shkruan historinë, Juventus fiton Superkupën e Italisë

Cristiano Ronaldo ka shkruar sonte historinë e futbollit botëror pasi u bë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave pasi shënoi për Juventusin...

Bajernit i mjafton një penallti për të mbajtur kreun, Lajpcig bën detyrën

Mjaftoi një penallti në minutën e 13-të për t’i dhënë Bajernit fitoren e dytë radhazi. Robert Levandovski nuk gaboi nga pika e bardhë e...

Vetëvendosja garon në zgjedhjet e 25 prillit, nesër prezanton kandidatët e parë

Lëvizja Vetëvendosje në Tiranë do të marrë pjesë në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Ditën e nesërme, më 21 janar kjo forcë politike do të...

I përqafuar me bashkëshorten, Joe Biden mbërrin në Shtëpinë e Bardhë

Joe Biden ka mbërritur në Shtëpinë e Bardhë, ku do të fillojë orët e para të punës si President i SHBA, me firmosjen e...

Çfarë duhet të dini mbi historinë e Ditës së Përurimit të presidentit amerikan

E para Ditë e Përurimit në detyrë e presidentit të Shteteve të Bashkuara, ishte 30 prilli i vitit 1789, gjatë betimit të presidentit Xhorxh...