E hënë, 24 Janar, 2022
-0.5 C
Tirana

Andi Lila zbulon skandalin: Ministri na hoqi pasaportat diplomatike

Futbollisti i kombëtares shqiptare, Andi Lila, ka habitur me deklaratën e tij të fundit, teksa u shpreh se lojtarëve kuqezinj u është hequr dekorimi me pasaporta diplomatike.

I ftuar në emisionin “Procesi Sportiv” në Top Channel, Lila tha se me mbërritjen e ministrit të ri, Gent Cakaj, lojtarëve të kombëtares u është hequr kjo pasaportë.

“Dua të them një skandal që ka ndodhur. Dekorimin që na bëri kryeministri Rama, na e hoqi ky ministri i ri i jashtëm që ka ardhur, Gent Cakaj. Është vërtet e pakuptueshme. Pas gjithë asaj që bëmë në ato kualifikuese dhe asaj që kemi bërë në Beograd me Serbinë u pritëm si heronj dhe tani na dërgojnë në ‘humnerë’. Kjo është 100% e vërtetë”, deklaroi Lila.

Kujtojmë se pas kualifikimit në Europianin e 2016-s, ishte kryeministri Rama, ai i cili iu dhuroi pasaportat diplomatike të gjithë lojtarëve të kombëtares.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   "Berisha urdhëroi të qëllohet mbi protestuesit"/Balla: Turp i drejtësisë

Sulm ajror në burgun e Jemenit, të paktën 70 të vrarë

Të paktën 70 njerëz u vranë në një sulm ajror në një burg, dhe të paktën tre fëmijë vdiqën në një bombardim të veçantë,...

Shtetet e Bashkuara pezullojnë 44 fluturime të linjave ajrore kineze

Qeveria e Shteteve të Bashkuara njoftoi të premten pezullimin e 44 fluturimeve ajrore të katër kompanive kineze nga Shtetet e Bashkuara drejt Kinës. Pezullimi...

Caktohet data për zgjedhjet në FSHF

FSHF u ka dhënë fund dilemave, pasi është caktuar data e zgjedhjeve për president. Federata Shqiptare e Futbollit, i ka dhënë fund dyshimeve rreth...

Kosova sërish vend i rrezikut të lartë për Gjermaninë

Varianti Omikron ka shtuar ndjeshëm shifrat e infektimeve në Kosovë. Nga dita e dielë (23.01; 00:00) Kosova futet sërish në listën e vendeve të...

Armët vdekjeprurëse amerikane mbërrijnë në Ukrainë

Rreth 90 ton "ndihma vdekjeprurëse" nga SHBA-ja kanë mbërritur në Ukrainë, mes tensioneve për grumbullimin e trupave ruse në kufi. Kjo ishte dërgesa e...