Aktualitet

Amnistia në burgje, kush lirohet menjëherë


               Publikuar në : 14:21 - 24/12/19 M S

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, ka bërë publik vendimin më të fundit të firmosur nga Qeveria për amnistinë në burgje. Më të favorizuarit nga amnistia e këtij fundviti do të jenë gratë, të miturit dhe të moshuarit që vuajnë dënimin në një nga burgjet e vendit.

“Në propozimin që u miratua sot, mbajtëm në vlerësim dhe analizuam kriteret e atyre që përfitojnë nga amnistia. Ndryshe nga herët e tjera, qëllimi i qeverisë dhe i imi si Ministre e Drejtësisë ishte që kjo ti dedikohej grave, të miturve dhe të moshuarve që vuajnë dënimin”, u shpreh ajo.

 


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT