E premte, 29 Maj, 2020
13 C
Tirana

Etiketa

Etilda Gjonaj

“Mund të jenë dhe më pak se 600”/Gjonaj shpjegon aktin normativ për lirinë e përkohshme të dënuarve

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka sqaruar aktin normativ për lirimin e përkohshëm të rreth 600 të dënuarve për shkak të koronavirusit. Në mbledhjen online...

Meta i kërkoi dorëheqjen, ambasadorja e SHBA takon Etilda Gjonajn

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë Yuri Kim sot ka zhvilluar një takim me ministren e Drejtësisë, Etilda Gjonaj. Takimi mes ambasadores...

“Gjonaj akuzohet për 4 vepra penale”, Blushi reagon ashpër ndaj Prokurorisë

Zëdhënësi i presidentit, Tedi Blushi ka reaguar ashpër pas zhvillimit të konferencës së Prokurorisë, ku ishte prezente edhe ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj. Përmes një...

U pyet për padinë e Metës ndaj ministres Gjonaj, ja çfarë thotë kryeprokurori

Prokurori i Përgjithshëm Olsian Çela ka qenë në Vlorë, për analizën e KLSH-së. Pas takimit është pyetur për padinë e presidentit Meta në SPAK...

“Etilda Gjonaj të japë dorëheqjen”, LSI në mbrojtje të Metës

Pas Petrit Vasilit, është ish-deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj e cila kërkon dorëheqjen e ministres Gjonaj. Ajo shkruan në Facebook se Ministrja e Drejtësisë, Etilda...

“Ka ardhur koha për të dhënë llogari”, Meta hedh hapin e radhës

Presidenca ka reaguar ashpër pasi në një deklaratë për shtyp, ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj u shpreh se vetë presidenti Ilir Meta ka hallin...

“S’ke parë gjë akoma”, LSI kërcënon me anë të dokumenteve ministren Gjonaj

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, iu përgjigj publikisht akuzave të presidentit Meta, sipas të cilave ajo ka bashkëpunuar për “vjedhjen e anëtarit të Gjykatës...

“Të vërtetat e dëshpërimit presidencial”, Rama i jep ‘shuplakën’ e radhës Metës

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, pak çaste më parë doli në një deklaratë për mediat, duke iu kundërpërgjigjur me të njëjtën monedhë deklaratave të...

“Bën show politik e presidencial”, Gjonaj ia kthen Metës (VIDEO)

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, i është përgjigjur sot akuzave të presidentit Ilir Meta. Duke folur në një deklaratë për mediat, Gjonaj tha se...

Dorëzoi kallëzimin në SPAK/ Meta: Po vlerësojmë prova të reja

Pasi dorëzoi kallëzimin penal për ministren e Drejtësisë, Etilda Gjonajn në SPAK, presidenti Meta ka dhënë një prononcim për mediat e pranishme Kreu i shtetit...

Të fundit

U dënua me 15 vite burg, Gjykata e Apelit të Katanias ndryshon masën për Moisi Habilajn

Moisi Habilaj, i cili ishte dënuar nga Gjykata e Shkallës së Parë me 15 vite burg për trafik droge në Itali, tashmë ka dalë në...

Qëlloi me breshëri plumbash ndaj banesës në Mat, arrestohet 25-vjeçari

Një 25-vjeçar nga Mati është arrestuar pasi ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të portës së jashtme të rrethimit të banesës së shtetasit...

Konfirmohet rasti i parë me koronavirus në Sarandë

Konfirmohet rasti i parë me koronavirus në qytetin e Sarandës. Bëhet fjalë për një shtetase ukrainase, e cila ndodhet me pushime në qytetin bregdetar. Sipas...

Bankers dhe ALLUM marrëveshje për rifillimin e punës në Rafinerinë e Ballshit brenda qershorit

Sektori i naftës është një nga sektorët me kontributin më të madh në buxhetin e shtetit, por situata e krijuar nga pandemia COVID-19 e...

Policia dhe IKMT aksion në Vlorë, gjobiten me 40 milionë lekë dy subjekte

Dy subjekte të impiantit të përpunimit të inerteve janë gjobitur me 40 milionë lekë gjobë nga IKMT, pasi akuzohen për krim ndaj mjedisit. Policia në...
WhatsApp KONTAKTO TT