E diel, 22 Nëntor, 2020
8 C
Tirana

“E di që nuk janë shumë”, ja çfarë thotë Braçe për shpërblimin e Vitit të Ri

Më të lexuarat

KUJDES/ Pamje të rënda: Morgu përtej kapacitetit, trupat lihen përtokë

KUJDES! PAMJE TË RËNDA! Syri.net ka publikuar foto ekskluzive të siguruara nga brenda Morgu i Tiranës, ku trupat e viktimave nga Covid-19 janë vendosur në...

“Njerëzit do vdesin”, sizmologu grek parashikon një tërmet të fuqishëm

Në 30 tetor, një tërmet i fuqishëm goditi Detin Egje midis bregdetit turk dhe ishullit grek të Samos, duke shkaktuar një bilanc tragjik. Po...

Pamje të rënda/‘Luftë’ mes grupeve mafioze, 29-vjeçarin e vrasin me shkopinj

Disa pamje të rënda janë bërë virale në rrjet, ndërsa dëshmojnë dhunën makabre të disa personave, ku me shkopinj në duar qëllojnë pa pikë...

“Ka planifikuar që të japë dorëheqjen”, zbulohet pasardhësi i Vladimir Putin

Kritiku i njohur i Vladimir Putin, ka nxjerrë disa të pathëna të cilat e nxjerrin zbuluar lidhur me lëvizjet e tij. Valerey Solovei ka...

Asnjë shenjë përmirësimi nga virusi/ 13 viktima, nami me të infektuarit

Vijon me ritme të larta numri i të prekurve, e po kështu edhe pacientëve që kanë humbur jetën si pasojë e pandemisë. Në 24 orët...

Kryetari i LSI-së ‘tradhton’ Kryemadhin, jep dorëheqjen nga partia

Kryetari i LSI-së në Laprakë, Gentian Arapi, njofton me anë të rrjeteve sociale se ka dhënë dorëheqjen nga partia e Monika Kryemadhit. Ai rrëfen se...

Shqiptarit i zënë pritë në Spanjë, ekzekutohet me 6 plumba (Emri)

Një shtetas shqiptar ka mbetur i vrarë pasi ra pre e një atentati. Shqiptari i njohur si Trisas mbeti i vdekur pasi ndaj tij u...

Kryemadhi: Garoj për t’u rikonfirmuar. Ja kush ‘ma mblodhi’ për maskën

Gjatë mesditës së sotme, Monika Kryemadhi ka marrë pjesë në votimet që po zhvillohen brenda partisë, për zgjedhjet e kryetarit të ri dhe delegatëve. Monika...

Italia jep alarmin për ‘bombën e ujit’/Ekspertët: Mos dilni nga shtëpia (VIDEO)

Autoritetet në Itali kanë dhënë alarmin për shkak të së ashtëquajturës “bombë e ujit”, që ka sjellë një përkeqësim të menjëhershëm të kushteve atmosferike. Për...

Prej ditësh në Infektiv, Covid-19 i merr jetën ish-futbollistit të njohur

Ish-futbollisti i njohur lezhjan Nikolin Lorenci, ka ndërruar jetë si pasojë e Covid-19. Ai ka qenë prej disa ditësh i shtruar në Spitalin Infektiv...

Zv.kryeministri Erion Braçe është ndalur tek shpërblimi për pensionistët. Qeveria do u paguajë darkën e Vitit të Ri 663.227 pensionistëve. Në total shuma që shkon për ta është 2.4 miliardë lekë.

Braçe ka zgjedhur që t’u përgjigjet kritikëve në lidhje me këtë shumë të caktuar ndaj pensionistëve. Duke pranuar që nuk është ndonjë shumë e madhe, Erion Braçe ndalet tek gjesti i qeverisë, për të mos lënë duarbosh të moshuarit.

Situata e krijuar me tërmetin e 26 nëntorit, hapi debatin nëse do të kishte apo jo shpërblim për ta. Por qeveria aprovoi shpërblimin për pensionistët në vlerën e 3 mijë lekëve të reja.

Statusi

PAGUAJME DARKEN E VITIT TE RI PER 663.227 #PENSIONISTE!

#Qeveria vendosi sot qe,
530.364 pensioniste ne pension pleqerie,
67.754 pensioniste ne pension invaliditeti,
49.849 pensioniste ne pension familjar,
13.260 pensioniste ne pension social, pension apo trajtim te vecante financiar si minatore, punonjes se ish ndermarrjeve ushtarake dhe ushtarake ne pension te parakohshem,
SHPERBLEHEN ME 2,4 MILIARDE LEKE!

Cdo pensioniste do shperblehet me
30 mije leke, nje cift pensionistesh me
60 mije leke!

E di qe nuk jane shume, fare, por ne situaten me te veshtire te mundshme, kryeministri e ministrja e financave kurre nuk e vune ne diakutim kete pagese per fjalepaktet e puneshumet e zakonshem qe sot jane ne pension!

 

View this post on Instagram

 

PAGUAJME DARKEN E VITIT TE RI PER 663.227 #PENSIONISTE! #Qeveria vendosi sot qe, 530.364 pensioniste ne pension pleqerie, 67.754 pensioniste ne pension invaliditeti, 49.849 pensioniste ne pension familjar, 13.260 pensioniste ne pension social, pension apo trajtim te vecante financiar si minatore, punonjes se ish ndermarrjeve ushtarake dhe ushtarake ne pension te parakohshem, SHPERBLEHEN ME 2,4 MILIARDE LEKE! Cdo pensionist do shperblehet me 30 mije leke, nje cift pensionistesh me 60 mije leke! E di qe nuk jane shume, fare, por ne situaten me te veshtire te mundshme, kryeministri e ministrja e financave kurre nuk e vune ne diskutim kete pagese per fjalepaket e puneshumet e zakonshem qe sot jane ne pension!

A post shared by Erion Brace (@erionbrace) on

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Rama: Po fshehim vdekjet? Kapërcim i çdo kufiri, politikë me lajme të rreme

Pas akuzave të kryedemokratit Basha, sa i takon fshehjes së numrit të viktimave si pasojë e COVID-19, kryeministri Rama tha se ndjehet i keqardhur...

Basha nuk i ndahet Ramës: Tu deshën dy ditë për të manipuluar faktet

Në kohën kur edhe pak minuta na ndajnë nga deklarata publike e Ramës, sa i takon numrit të pacientëve të vdekur dhe fshehjes së...

E frikshme/Policia futet me armë në fushën e lojës, lojtarët të frikësuar

Një situatë ka dalë jashtë kontrollit në fushën e blertë. Deri këtu nuk ka asgjë për tu surprizuar, por kur ndërhyn policia me armë...

Mos e ngatërroni me gripin! Renditja e simptomave të COVID-19

Koronaviruset (CoV) janё një familje e madhe virusesh, që shkaktojnë sëmundje nga më të lehtat deri tek ato tepër të rënda. Në 31 dhjetor...

Dokumenti/ Publikohet fletëarresti i Gjykatës Speciale për Thaçin

Gjykatësi i procedurës paraprake i Dhomave të Specializuara Nicolas Guillou, pas konfirmimit të aktakuzës për ish-presidentin Hashim Thaçi, ka lëshuar edhe fletarrestimin për të. Në...