E shtunë, 25 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

Ambasadori i Britanisë i shkon në zyrë Bashës

Kreu demokrat Basha ka nisur serinë e takimeve lidhur me ngërçin politik. Pas takimeve në Bruksel dhe protestave para Parlamentit, faktori ndërkombëtar vijon takimet me partitë e opozitës.

Sot në zyrën e Bashës ka mbërritur ambasadori i Britanisë së Madhe në Tiranë, Duncan Norman, ndërsa në fokus është situata politike, dhe bojkoti i Kuvendit nga opozita e bashkuar.

Kryediplomati anglez po zhvillon një bisedë kokë më kokë me kreun e opozitës, lidhur me zhvillimet e fundit politike.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Foto me Sorosin, Berisha i akuzon se projektuan ndarjen e Kosovës

Ish-kryeministri Berisha është revoltuar pas një fotoje të shpërndarë nga kryeministri Rama krahë George Soros. Rama zbuloi në rrjetet sociale se është takuar në...

Yuri Kim me porosi të qarta nga Uashingtoni, vulos fundin tragjik të Berishës

Dje, Gjykata e Apelit të Posaçëm Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit vendosi rihapjen e hetimeve për tragjedinë e "Gërdecit". Nga ana tjetër, ambasadorja...

Aksident në Kuçovë, shoferi shpëtohet katër orë pas bllokimit në kamion

Në Kuçovë ka ndodhur mrekullia, ku shoferi është shpëtuar katër orë pas bllokimit në kamion. Drejtuesi i kamionit me inicialet A. P.,  që mbeti...

Njihuni me këmbimin valutor, 25 shtator 2021

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re një rritje e lehtë e dollarit, frangës zvicerane, paundit britanik dhe euros. Më poshtë do të gjeni...

E shtuna me diell dhe temperatura deri në 30 gradë

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, duke sjellë mot me diell në të gjithë territorin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do...