Politikë

Ambasadori i BE-së: “Opozita e re” të futet në zgjedhje

               Publikuar në : 12:18 - 18/04/19 Enno

Ambasadori i Bashkimit Europian në vendin tonë, Luigi Soreca ka reaguar sot pas krijimit të grupeve të reja parlamentare në Kuvend, ku Rudina Hajdari u vendos në krye të Pd, ndërsa nga LSI u zgjodh Nimet Musai.

Soreca theksoi se ka ardhur koha për dialog dhe kërkon nga opozita e re që të shkojë në zgjedhjet lokale të 30 qershorit.

“Duam që kjo opozitë të shkojë në zgjedhjet locale. Duam që kjo opozitë të shkojë në zgjedhjet lokale”, deklaroi Soreca.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT