E martë, 26 Janar, 2021
4 C
Tirana

Aktori i humorit trondit me rrëfimin e tij: Isha i varfër, luaja me një shall

Aktori i njohur i ‘Portokallisë’, Aleks Seitaj, si rrallë herë ka folur për fëmijërinë e tij. I ftuar në rubrikën “Dream Team” në emisionin “E Diell” , ai u shpreh se në fëmijërinë e tij ka qenë një fëmijë i vetmuar dhe se nuk kishte lodra. Varfëria ka shenjuar në fëmijërinë e tij, ku nuk nguron të ndajë me publikun ato çaste të pakta që argëtohej.

“Mbaj mend që në fëmijërinë time kam qenë një fëmijë i vetmuar dhe kisha një shall. Nuk kisha lodra se ishim të varfër dhe atë shallin unë e përdorja si makinë, si tapet fluturues dhe që nga ajo kohë vetëm me atë shallin që na gjendej dhe kam përshtypjen që na u zhvillua imagjinata. Dhe është nga gjërat që influencoi në profesionin që unë kam sot. E kam atë shallin se ishte shalli i mamasë time, sepse janë disa gjëra të pajës së mamasë përfshirë dhe robdishani që kam në sketche që janë për muze. Pavarësisht se babin e dua shumë, më duhet të them se luaja me mamin, zakonisht bënim lojëra ‘mos u nxeh’, por mbaj mend që kemi parë shumë filma me mamanë”, tha Aleksi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Pse nuk po vijnë vaksinat e Pfizer? Përgjigjet zv.ministrja Rakacolli

Zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli ka shpjeguar se përse nuk kanë ardhur dozat e premtuara nga kryeministrit Edi Rama. Disa javë më parë, me mbërritjen...

Video/ Futbollisti shqiptar shënon me mjeshtëri në Kupën e Mbretit të Spanjës

Mesfushori shqiptar Enis Bardhi shënoi një gol fantastik në ndeshjen e Kupës së Mbretit kundër Real Valadolidit. 25-vjeçari ekzekutoi saktë goditjen e dënimit duke kaluar...

“Vetviktimizmimi” i Albinit, si revansh ndaj rendit kushtetues

Nga: Mero Baze Një komision apelimi në Kosovë hodhi poshtë kërkesën e Albin Kurtit për të kandiduar në kundërshtim me vendimin e Gjykatës Kushtetuese, duke...

Mjekja shqiptare në Britani: Covid ka pësuar 23 ndryshime, po bëhet më agresiv

Prej kohësh një mutacion i ri i koronavirusit ka dalë në qarkullim, duke shqetësuar jo pak zyrtarët e lartë të shteteve më të rëndësishme...

Fajësimi i Trump? Në Romën e shekullit IX-të u nxor në gjyq kufoma e një Pape

Nga: Frederik Pedersen “The Conversation” Donald Trump do të përballet në shkurt me fajësimin (impeachment), hera e parë që një president i SHBA-së gjykohet 2...