E martë, 19 Janar, 2021
-6 C
Tirana

Sporti në zi/ Covid-i i merr jetën ish-trajnerit të Shqipërisë

Koronavirusi ka mposhtur ish-trajnerin e Kombëtares shqiptare. COVID-19 shuan një tjetër ikonë të futbollit europian, ish trajnerin e përfaqësues shqiptare, Otto Baric.

Otto Baric është ndarë nga jeta në moshën 87-vjeçare, pasi nuk ia doli dot mbanë me virusin vdekjeprurës.

Lajmi u bë i ditur nga mediat kroate. Otto Baric u emërua trajneri i Shqipërisë në gusht të vitit 2006, dhe u largua nga kjo detyrë në nëntor të vitit 2007.

Nën drejtimin e Baric, Shqipëria zhvilloi 15 ndeshje, duke arritur 4 fitore, 5 barazime dhe 6 humbje.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Ylli Ndroqi dhe bashkëshortja e tij infektohen me Covid-19

Mesi e gjuajti me shpullë, sulmuesi i Bilbaos: Ai u nxeh sepse e bllokova

Sulmuesi i Atletik Bilbaos, Asier Vijalibre do të mbahet më shumë mend për faktin se detyroi Lionel Mesin të ndëshkohej me karton të kuq...

Qeverisje me PS? Duma: Zero shanse, ofendim për sakrificat e demokratëve

Ish-deputetja Grida Duma hodhi poshtë mundësinë e një koalicioni të madh mes PS- së dhe PD-së. E pyetur për thashethemet që qarkullojnë së fundmi për...

Mediu: Të biem dakort me PD-në sa më shpejt të jetë e mundur që të mundim Ramën

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se bisedimet me Partinë Demokratike për arritjen e një marrëveshjeje vijojnë. Në ''Open”, Mediu tha se PR-së...

“Pyetjet i merr nga Basha“/ Gazetarja-Topallit: Merre telefonin shikoje

Gazetarja e ABC, Esiona Konomi dhe kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, janë përplasur në emisionin ''Log'' në lidhje me bashkëpunimin e tyre...

Akuza për spiunazh, Rusia dëbon dy diplomatë holandezë

Rusia ka dëbuar dy diplomatë holandezë në një veprim reciprok pasi Holanda dëboi dy diplomatë rusë në fund të vitit të kaluar. Ministria e Punëve...