E shtunë, 31 Korrik, 2021
35.5 C
Tirana

Agravohet situata, plas grushti në Parlamentin e Turqisë (VIDEO)

Shfaqjet aspak të këndshme nuk ofrohen vetëm në Kuvendin shqiptar, por edhe të huaj. Një situatë kaotike është përjetuar nga deputetët në Turqi, ku nuk kanë kursyer edhe dhunën.

Pas debateve të ashpra për ndërhyrjen ushtarake turke në Siri, një sherr masiv ka ndodhur në sallën e Parlamentit në Turqi.

Këto pamje filmike dëshmojnë dhjetëra deputetë të partisë së presidentit Recep Tayyip Erdogan, dhe ata të partisë kryesore të opozitës, që shtyjnë dhe godasin njëri-tjetrin. Disa nga ata godasin me grushte, por ka dhe deputetë që përpiqen të qetësojnë situatën.

Përplasja e së mërkurës nisi kur Engin Ozkoç i Partisë Republikane të Popullit në opozitë mori fjalën. Më parë në një konferencë për shtyp ai e quajti presidentin Erdogan si të pandershëm, të ulët dhe të poshtër.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Një i vd*kur dhe tre të plagosur për ullinjtë, arrestohet autori i tretë

Falë ndërmjetësimit të policisë, është vetëdorëzuar në polici personi që vrau kushëririn e plagosi anëtarët e tjerë të familjes për pronat dy ditë më...

Nxehet situata mes socialistëve/Koçi-Lames: Dikush duhet çuar në SPAK

Pak më herët, drejtori i përgjithshëm i Kadastrës, Artan Lame reagoi pas akuzave të deputetit të zgjedhur të Partisë Socialiste, Petro Koçi, se duart...

Izmir Smajlaj nuk kualifikohet për në finale

Izmir Smajlaj nuk u kualifikua dot për në finale në kërcim së gjati. Një tjetër sportist shqiptar largohet nga Olimpiada e Tokios, teksa është...

Përfundon aventura e Erkand Qerimaj, i 9-ti në renditjen e përgjithshme

Erkand Qerimaj ka dalë i 9-ti në renditjen e përgjithshme të peshëngritjes në Lojërat Olimpike “TOKIO 2020”. Peshëngritësi shqiptar garoi në kategorinë deri në...