E shtunë, 24 Korrik, 2021
20.5 C
Tirana

A do të marrë pjesë në protestë? Basha me këtë postim i tha të gjitha

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka reaguar së fundmi përmes një postimi në rrjetin social Facebook, duke konfirmuar kështu pjesëmarrjen e tij në manifestimin e thirrur nga Presidenti Ilir Meta më 2 mars.

“Është detyra ime të mblidhem së bashku me bashkëqytetarët e mi në mbrojtje të kushtetutës”, shkruan ndër të tjera Basha.

Reagimi i plotë i Bashës: “Si qytetar i vendit tim, si bashkëshort dhe si prind, është detyra ime të mblidhem së bashku me bashkëqytetarët e mi në mbrojtje të kushtetutës! Mirutakofshim nesër në orën 17:00 në Bulevardin Dëshmorët e Kombit!”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   “Bravo luaneshë”, Rama dhe Basha entuziast për Distria Krasniqin

SHBA do të kërkojë nga Kina t’u përmbahet “rregullave të lojës”

Zëvendës Sekretarja amerikane e Shtetit Wendy Sherman pritet t'i bëjë të qartë Kinës në bisedimet e ardhshme, se Uashingtoni e mirëpret konkurrencën me Pekinin,...

Protesta masive në Australi, qytetarët kundër karantinës

Mijëra qytetarë australianë protestuan këtë të shtunë në disa qytete kryesore të vendit kundër karantinës totale që është vendosur në shumë zona për shkak...

Ligjvënësit amerikanë kërkojnë që Olimpiada më 2022 të mos mbahet në Pekin

Një grup i ligjvënësve amerikanë, i ka bërë thirrje Komitetit Ndërkombëtar Olimpik, që të shtyjë Lojërat Olimpike Dimërore të vitit 2022 dhe të ndërrojë...

Skandali Pegasus: Shtete që përdorën programin përgjues

Aktivistë, gazetarë dhe politikanë në të gjithë botën janë përgjuar përmes telefonit, duke ngritur shqetësimet për mosrespektimin e privatësisë dhe abuzimin me të drejtat...

Merkato/ Nedved zbulon vendimin për të ardhmen e Ronaldos

Zëvendës Presidenti i Juventusit, Pavel Nedved, ka treguar se çfarë do të ndodhë me të ardhmen e Kristiano Ronaldos, në skuadrën bardhezi. Pas fitores së...