E diel, 1 Gusht, 2021
40.5 C
Tirana

A do e njohë Serbia Kosovën? Vuçiç bën deklaratën e fortë

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç përgjatë një konference për shtyp ka deklaruar se shteti serb nuk do e njohë Kosovën, pa fituar diçka prej saj.

“Nuk ka njohje të Kosovës, pa fituar edhe Serbia diçka”, është shprehur ai.

Në vijim Vuçiç deklaroi se “secili duhet të bëjë punën e vet”, duke nënvizuar se me rëndësi është që të ruhet paqja dhe stabiliteti.

Presidenti i Serbisë vlerësoi se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë duke bërë një punë serioze në drejtim të presionit “të drejtë” siç tha ai, për të presionuar Prishtinën për të hequr taksën.

“Uashingtoni është absolutisht serioz me dëshirat e tij për heqjen e taksës nga ana e Prishtinës dhe unë u jam mirënjohës njerëzve në Shtëpinë e Bardhë”, pohoi Vuçiç.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA sanksionon më shumë zyrtarë kubanë për shtypjen e protestave

Administrata e Presidentit Biden ka vendosur sanksione ndaj forcave policore të Kubës dhe dy udhëheqësve të saj pas protestave të fundit në vendin ishull...

Maqedonia e Veriut mund të rekomandojë dozën e tretë të vaksinës

Maqedonia e Veriut nuk e përjashton mundësinë e aplikimit të dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit pasi, siç tha ministri i Shëndetësisë, Venko...

Izraeli akuzon Iranin për sulmin vdekjeprurës në cisternat e naftës

Izraeli ka akuzuar Iranin se qëndron pas një sulmi ndaj një cisternë nafte në të cilën u vranë dy anëtarë të ekuipazhit, një shtetas...

Pranoi plagjiaturën, bie popullariteti i kandidatit për kancelar në Gjermani

Kandidati potencial për të zvendësuar Kancelaren Angela Merkel, në Gjermani Armin Laschet ka kërkuar falje pasi ka përdorur plagjaturë në librin e tij. Laschet, në...

Manaj i pafat, portieri i Shtutgartit i mohon golin e radhës me Barçën (Video)

Rei Manaj e nisi nga stoli miqësoren e sotme që Barcelona luajti në Gjermani kundër rivalëve të Shtutgartit. Sulmuesi shqiptar u aktivizuar vetëm në minutën...