E diel, 13 Qershor, 2021
22.5 C
Tirana

50 shqiptarë prej ditësh në doganën e Kapshticës/ Mes tyre edhe të sëmurë e fëmijë

Mbyllja e kufijve të Shqipërisë si pasojë e COVID-19 ka krijuar një situatë kaotike për qytetarët e mbetur jashtë vendit dhe që duan të rikthehen në shtëpitë e tyre.

Prej më shumë se 20 ditësh, 50 emigrantë shqiptarë vijojnë të presin në doganën e Kapshticës dhe mes tyre ka fëmijë, gra, të moshuar dhe të sëmurë, të cilët po qëndrojnë jashtë në temperatura të ulëta shkruan “Dosja.al”.

Ata pretendojnë se nuk janë rezidentë në Greqi.

Disa ditë më parë Presidenti Ilir Meta kërkoi që ky problem të zgjidhej sa më parë.

Kujtojmë se deri më tani koronavirusi ka shkaktuar 20 viktima në Shqipëri. Ndërkohë pozitivë me COVID-19 rezultojnë 333 raste.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

G7 me projekte alternative kundrejt Kinës

Si kundërpeshë ndaj Kinës, shtetet e G7-s ranë dakord në samitin e tyre në Cornwall për një iniciativë globale për projekte infrastrukturore. Temat ekonomike dhe...

PD/ Basha i pari që votoi nga kandidatët, fjala e tij për median

Lulzim Basha ka qenë i pari nga kandidatët në votim për kreun e PD-së që ka votuar sot. Në fjalën e tij për median...

SHÇBA: Shpërndante koka*në, arrestohet efektivi i “Shqiponjave”

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat, ka dalë me një njoftim ku ka bërë me dije arrestimin e efektivit të Shqiponjave në Sarandë, Lavdosh...

UFC 263/ Israel Adesanya ruan titullin ndaj italianit Vettori. Humb Nate Diaz

Israel Adesanya ruajti titullin e tij në peshën e mesme mëngjesin e sotëm duke mundur italianin Marvin Vettori me vendim unanim në ndeshjen kryesore...

Aksident i rëndë në Fushë Krujë, plagosen anëtarët e një familjeje dhe dy gra

Një aksident i rëndë ka ndodhur këtë paradite në aksin Fushë Krujë-Tiranë, në afërsi të Larushkut. Mësohet se tre makina, një “Benz”, një “Opel”...