Bota

40-vjeçari kërkon nga gjykata t’i lejohet luftimi me shpata me ish-bashkëshorten


               Publikuar në : 12:09 - 15/01/20 B H

Një rast i çuditshëm është regjistruar në SHBA, teksa një burrë ka kërkuar nga gjykatësi që të lejojë luftën me shpata me ish-bashkëshorten e tij dhe avokatin e saj.

David Ostrom, 40 vjeç, nga Paola e Kansas i akuzon ata të dy se e kanë shkatërruar ligjërisht, teksa raportohet se çifti kishte probleme me pagesën e taksave. Ai pretendon se ka të drejtë me ligj që ta zgjidhë këtë mosmarrëveshje në fushëbetejë me ish-bashkëshorten Bridgette Ostrom, dhe avokatin e saj, Matthew Hudson.

Veç kësaj, 40-vjeçari kërkon edhe 12 javë afat në mënyrë që të gjente shpata të samurajëve japonezë.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT