E martë, 30 Nëntor, 2021
8.5 C
Tirana

3 deputetë të rinj marrin sot mandatet

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, do u japë ditën e sotme mandatin e deputetit tre kandidatëve të tjerë nga listat e PD-së dhe LSI-së.

Bëhet fjalë për Arben Elezi nga PD Elbasan, Adriatik Alimadhi aleat i PD, njëkohësisht kreu i Ballit Kombëtar dhe Ambra Borova nga LSI Shkodër, pasi pranuan të marrin mandatin duke dorëzuar në KQZ formularët e vetëdeklarimit.

Numri i deputetëve në parlamentin shqiptar, bashkë me tre emrat e rinj që do të marrin mandatin sot, shkon në 99.

Deputetët që nuk e dorëzuan mandatin që në fillim:

 1. Lefter Koka
 2. Myslim Murrizi
 3. Rudina Hajdari

Janë betuar 14:

 1. Ylli Shehu
 2. Aurora Mara
 3. Enver Roshi
 4. Edmond Rrushi
 5. Lefter Maliqi
 6. Alban Zeneli
 7. Ligoraq Karamelo
 8. Majlinda Halilaj
 9. Ediola Braha
 10. Edlira Hyseni
 11. Elda Hoti
 12. Ralf Gjoni
 13. Nimet Musaj
 14. Enada Kociraj

Marrin mandatin sot

 1. Amra Borava
 2. Arben Elezi
 3. Adriatik Alimadhi
- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Foltorja e Kuçovës dhe kuvendi i partisë: numrat, superstruktura e ideologjia

Nga: Genc Pollo 1-NUMRAT E KUÇOVËS E MË GJERË  Javën e kaluar isha i pranishëm në Foltoren e PD-së në Kuçovë; aty kam shërbyer si deputet...

Implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje

FIFA vjen me risi, ku do të implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje. Kjo teknologji të re, do të implementohet në Kupën...

Çfarë dimë për variantin Omicron, që po “gjunjëzon” botën

Varianti Omicron i COVID-19, paraqet një rrezik global "shumë të lartë", tha të hënën Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Varianti, i klasifikuar zyrtarisht si 'B.1.1.529'...

Dha dorëheqjen javën e kaluar, kryeministrja e Suedisë rikthehet në detyrë

Magdalena Andersson, e cila dha dorëheqjen shtatë orë pasi u zgjodh si kryeministrja e parë femër e Suedisë javën e kaluar, është përzgjedhur sërish...

Ishte duke raportuar LIVE, gazetaren e ngacmojnë duke e prekur nga të pasmet

Një incident ka ndodhur me një gazetare sportive, e cila gjatë raportimit LIVE është ngacmuar nga një person. Por edhe ajo nuk ka qëndruar...