E premte, 15 Janar, 2021
6 C
Tirana

12 vite në Kuvend, këngëtarja tregon si i ka rezistuar “fshesave” partiake

Këngëtarja Rosela Gjylbegu, prej 12 vitesh punon në Kuvendin e Shqipërisë. Ajo ishte e ftuar sot në “Wake Up”, ku foli për këtë pozicion që mban prej kaq shumë kohësh. Rosela Gjylbegu tha se falë punës që bën ajo është vlerësuar, duke mos e cënuar asnjëherë.

Rosela e la të nënkuptuar se falë punës së ndershme, ajo i ka rezistuar “fshesave” partiake. “Mendoj se puna më ka mbajtur aty. Unë nuk jam një person apo individ që përfaqësoj një parti politike.

E kam filluar këtë eksperiencë krejtësisht natyrshëm, pa i kërkuar askujt një vend pune dhe jam mundur patjetër të meritoj pozicionin që kam nëpërmjet punës, përkushtimit dhe ndaj për një kohë u shkëputa që të justifikoj besimin e njerëzve. Kam një punë me përgjegjësi dhe nuk mund ta anashkaloj”, u shpreh ajo në “Wake Up”.

Rosela Gjylbegu është ngjitur në skenë që në moshën 15-vjeçare. Talenti i saj u spikat në spektaklin “Ethet e së premtes mbrëma”, ku me vlerat dhe vokalin që e karakterizon, fitoi simpatinë e publikut. Ndër vite ka marrë pjesë në festivale të ndryshme, duke u shpërblyer me çmime.

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dëborë dhe ngrica, temperaturat në minus për nesër

Sot pasdite (e premte, dt. 15) dhe nesër (e shtunë, dt. 16) priten reshje të dobëta në qarqet e jugut, ndërsa në pjesën tjetër...

Pamje të rënda/Përplasen 2 makina, kalimtari që priste në trotuar humb këmbët

Kalimtari që u përplas sot nga një makinë në Tiranë, për fat të keq ka humbur të dyja këmbët. Aksidenti i rëndë ndodhi mëngjesin...

Ne nuk jemi gati për Evropën pa Angela Merkelin

Nga: Mujtaba Rahman “Politico.eu” 2021 është viti kur Evropa do të duhet të mësojë që të jetojë pa Angela Merkelin. Kancelarja gjermane do të tërhiqet...

Rama do fërkojë duart, për sa kohë që opozitarët mbeten pragmatistë

Nga: Ben Andoni Do kishin një zë shumë më të besueshëm për publikun shqiptar nëse do të tregonin se konform programit dhe fizionomive, partitë e...

Vendim i papritur/ Një tjetër konkurrent i “Për’puthen” lë emisionin

Pavarësisht shikueshmërisë dhe suksesit në "Për'puthen", konkurrentët të pakënaqur marrin vendime për të lënë emisionin. Emini nga Kosova, ka marrë vendimin e papritur për tu...