E martë, 27 Tetor, 2020
23 C
Tirana

100 mijë maska dhe 5 mijë veshje mbrojtëse për Shqipërinë/ Meta falënderon Hungarinë

Më të lexuarat

Covid në vend: Në 24 orë 288 raste, numër i ulët i të shëruarve

Në 24 orët e fundit, është regjistruar një rënie e lehtë  e rasteve të reja me Covid-19 në vend. Ministria e Shëndetësisë, informon se 288...

Video/ Çmendet futbollisti, godet me lëvizje kung-fu lojtarin kundërshtar

Ndeshja e Ligës së Parë mes Montpelje dhe Reims përfundoi me rezultatin e thellë 0-4 për miqtë. Rezultati mbeti në hije për shkak të asaj...

“Nuk debatoj me burra me zë të hollë”/Shpërthen Murrizi: Rruaj vetullat Vehap

Një situatë tallëse dhe aspak serioze është krijuar mbrëmjen e djeshme në “Open”. Shpeshherë situata ka dalë jashtë kontrollit, nga gjuha aspak etike e...

Humb betejën me virusin specialistja e Shëndetit Publik në Tiranë

Pandemia çdo ditë e më shumë po shkakton humbje jete, dhe një numër të lartë të infektuarish. Humbje jete ka patur po kështu edhe nga...

Këto janë 4 simptomat e Covid-19, që mund t’ju çojnë në spital

Ndërsa mund të mos ketë nga ato që quhen “simptoma të një Covid-i të mirë”, disa janë padyshim më të këqija se të tjerat....

Manastirliu i përgjigjet akuzave të PD, ja kur do të hapet spitali Covid 3

Ditën e sotme ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka zhvilluar një takim me stafin mjekësor në Spitalin Infektiv. Ministrja është shprehur se situata në të...

Përplasja me Macron, Erdogan thirrje turqve: Mos blini mallra franceze

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan u ka bërë thirrje turqve që të mos blejnë mallrat franceze. Gjatë një fjalimi në televizion, ai u bëri thirrje...

E përjashtojnë nga emisioni/ Nuk ndalet Shqipja, bën deklaratën e radhës

Emisioni ‘Përputhen’ përjashtoi nga emisioni konkurrenten Shqipe Hysenaj. Ajo bullizoi një prej çunave, dhe dy vajzat, Tean për peshën e saj dhe Anën për...

Fotoja bëhet virale/ Melania Trump përdor sozi

Shpesh është folur që Zonja e Parë e SHBA ka një sozi, e cila e shoqëron presidentin hera-herës. Përkundrejt këtyre zërave, Trump e ka...

Kudo me truprojë, si ndryshoi jeta e Luanës pas përndjekjes (FOTO)

Pas denoncimit që bëri ndaj një të riu për përndjekje, moderatorja Luana Vjollca shfaqet kudo me truprojë. “Në çdo hap me mua. Faleminderit për sigurinë...

Presidenti Ilir Meta ka reaguar në lidhje me dhurimin e maskave dhe veshjeve mbrojtëse nga Hungaria për Shqipërinë.

Përmes një postimi në Facebook, Meta ka falënderuar autoritetet hungareze, të cilat dhuruan 100 mijë maska dhe 5 mijë veshje mbrojtëse mjekësore.

Ministri i Punëve të Jashtme dhe Tregtisë të Hungarisë, Péter Szijjártó i dhuroi ndihmat gjatë një takimi me ministrin në detyrë për Evropën dhe punët e Jashtme, Gent Cakaj.

Postimi i plotë:

Mirënjohje Hungarisë mike dhe aleate të përhershme të shqiptarëve, për solidaritetin dhe ndihmën bujare konkrete që i dha sot vendit tonë në mbështetje të luftës kundër COVID-19, duke na dhuruar 100 mijë maska dhe 5 mijë veshje mbrojtëse mjekësore.
Falenderoj Ministrin e Punëve të Jashtme dhe Tregtisë të Hungarisë, z.Péter Szijjártó që shprehu sot nga Tirana vullnetin për forcimin e bashkëpunimit dypalësh, veçanërisht kundër pandemisë, kësaj të keqeje të përbashkët.

Lexo edhe :   Zëdhënësi i Metës, sfidë Ramës: Kur do përballeni në studio televizive?
- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Meta jep sinjalin e radhës: Në 25 prill do fillojë epoka e sundimit të popullit

Presidenti Meta, në një tjetër mesazh në rrjetet sociale, paralajmëron se në datën 25 prill 2021 do të fillojë epoka e re e sundimit...

Komisioni i Ligjeve i jep goditjen e fortë Metës, deputetët që votuan pro

Me 15 vota pro, Komisioni i Ligjeve ka vendosur që dekreti i Presidentit Meta për Kodin e Ri Zgjedhor do kalojë sërish në Kuvend...

Komisioni i Ligjeve rrëzon dekretin e Metës për Kodin Zgjedhor

Komisioni i Ligjeve rrëzon dekretin e presidentit për Kodin Zgjedhor, me 15 vota kundër dhe 2 pro. Pak çaste më parë, kryeministri Rama refuzoi apelin...

Në burgun e Burrelit hyra 78 dhe dola 43 kg, dëshmia e ish-inxhinierit ushtarak

Nga: Saimir Maloku    Memorie.al publikon disa nga historitë e panjohura të Saimir Malokut, ish-inxhinier ushtarak që ishte diplomuar me ‘Medalje Ari” në Universitetin e...

Afrim Berisha rrëfen si u radikalizua ish-gruaja: U lidh në internet

Afrim Berisha ka folur në emisionin “Me zemër të hapur” në News24 edhe për radikalizimin e ish-bashkëshortes që e mori me vete Alvinin në...