E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

10 sekonda të frikshme. Ja çfarë po ndodh në Tiranë pas tërmetit

Një tërmet i fuqishëm është ndjerë në vendin tonë, lëkundjet e të cilit kanë shkaktuar panik të madh.

Kjo ka shkaktuar frikë dhe panik tek qytetarët, ndërsa kanë dalë një pjesë e mirë e tyre nga banesat.

Nga informacionet e para mësohet se tërmeti ka zgjatur plot 10 sekonda, duke frikësuar qytetarët të cilët tashmë kanë pushtuar rrugët e Tiranës e Durrësit.

Sipas IGJEUM, tërmeti që është ndjerë në Shqipëri ishte me magnitudë 4.8 me thellësi 7 km, me epiqendër 3 km në veri të fshatit Bubq.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Njeriu njihet kur ceket interesi personal”, Basha flet për Berishën

“E vërteta është që kam patur një bashkëpunim shumë të ngushtë. Ne kemi patur një marrëdhënie shumë të ngushtë me njëri-tjetrin gjatë kohës që...

Clinton nderon kryeministrin Rama me çmimin “Vital Voices Global”

Kryeministri Edi Rama u nderua gjatë vizitës së tij në Nju Jork, me çmimin e “Inovatorit të nderuar global” nga organizata e themeluar nga...

Ukraina fuçi baruti

Perëndimi i forcon krahët Ukrainës. Për shkak të rritjes së tensioneve ushtarake me Rusinë, SHBA, Franca, Britania e Madhe, Italia dhe Gjermania kanë mbështetur...

Gjici shfrenon fantazinë: As Gjermania s’i ka bërë investimet që ka bërë Kukësi

Kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici, ka surprizuar me deklaratën e tij publike, duke thënë se as Gjermania nuk i ka bërë investimet që ka...

Foltorja dhe Prefekti, nuk janë hallet e shqiptarëve

Nga: Artur Ajazi Në një kohë kur gjithë bota merret me problemet e pandemisë, apo rritjes së mirëqenies, zgjidhjen e krizave dhe shuarjen e vatrave...