“10 me yll për mashtrimet dhe vjedhjet”, Bashës nuk i del inati me Ramën

I ftuar në emisionin “Opinion”, kryedemokrati Basha ka lëshuar një lum akuzash ndaj kryeministrit Rama, me theks të veçantë në mënyrën e menaxhimit të situatës.

Për të, qeveria gjatë kësaj periudhe ka shkëlqyer me propagandë.

Blendi Fevziu: Cila është gjëja më e mirë që ka bërë qeveria këtë periudhë?

Lulzim Basha: Propagandën e ka qarë. Regjimi i Facebook-ut. Kemi një qeveri të paaftë dhe të pakicës së oligarkëve.

Ka 7 vjet që u rrit taksat shqiptarëve. Tani paratë shkojnë prapë për oligarkët. Për mashtrimet dhe vjedhjet unë iu jap 10 me yll.