E enjte, 2 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Zyrtarisht kandidat i Tiranës/Veliaj: Djali im është si shoku Gramoz

Erion Veliaj ka shpallur sot zyrtarisht kandidaturën për Bashkinë e Tiranës. Ai e ka nisur fjalimin e tij, duke shprehur falenderimet ndaj familjarëve, me theks të veçantë për nënën e tij, bashkëshorten Ajolën si dhe të birin Kajan, të tre të pranishëm në këtë ditë për ta mbështetur.

“Falenderoj nënën, bashkëshorten, dy zonja që edhe në ditët e tyre me të vështira më kanë qendruar pranë, që misioni ynë për të shërbyer ne Tiranë është një mision i jashtëzakodshëm.

Kajan është si shoku Gramoz, mban qëndrim, po nuk filluan gjërat në orar, mërzitet. Faleminderit qe na u bashkua edhe ai sot”, tha Veliaj me humor në fjalën e tij, referuar të birit, 5 muajsh.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

1000 kurthe dhe teli me gjemba

Nga: Frrok Çupi Foltoret e këtij po duken e po zhduken ‘gëmushave’ në një marshim si iriqi. Sot ndodhet në Tropojë. 24 vjet më parë...

12 milionë gjermanë të pa vaksinuar/Spahn: Sistemi shëndetësor do mbingarkohet

Numri i njerëzve të pa vaksinuar në Gjermani është ende aq i madh, sa rrezikon të mbizotërojë sistemin shëndetësor të vendit. Ky paralajmërim ka...

Një marrëveshje globale për parandalimin dhe reagimin ndaj pandemisë

Një marrëveshje globale për parandalimin dhe reagimin ndaj pandemisë, është një hap më afër. Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH), ka rënë dakord të fillojë...

Irlanda raporton rastin e parë të Omicron

Irlanda ka raportuar rastin e saj të parë të variantit të koronavirusit Omicron, thuhej në një deklaratë nga Ekipi Kombëtar i Emergjencave të Shëndetit...

Atdheu thumbon Donaldin dhe Borën

Donaldi shprehu hapur ndjenjat për Beatrix Ramosajn, duke lënë pas në këtë formë historinë me Borën. Ish-konkurrenti i “Përputhen”, Atdhe Xharavina, e ka ironizuar këtë...