E martë, 30 Nëntor, 2021
6.5 C
Tirana

“Një çerr që shet fiq u bë kryebashkiak”/Veliaj: Mos na qani hallin, me Ramën jemi më të fortë se kurrë

Kryebashkiaku Erion Veliaj, nga sheshi ‘Nënë Tereza’ shpalli zyrtarisht kandidaturën për një tjetër mandat në Bashkinë e Tiranës. Ai shprehu falenderimet për të gjithë demokratët, që sot i janë bashkuar socialistëve në shesh, ndërkohë që Tiranën e cilësoi një vend në të cilin një çerr që shet fiq, mund të bëhet edhe kryebashkiak.

“Kam një falenderim të veçantë për të gjithë demokratët që kanë ardhur në shesh, ju falenderoj të gjithëve. E ndjej zemërimin tuaj. Mirëseerdhët në familjen tonë, ndjehuni si në shtëpi, faleminderit që na u bashkuat. Ky shesh ka emrin “Nënë Tereza”, dhe Nënë Tereza thotë bëjmë gjëra të vogla që kanë rëndësi të madhe. Siç thotë Nënë Tereza, ky qytet është themeluar me gjëra të vogla, por që kanë dashuri të madhe.

Në Tiranë kishte njerëz që nuk kishin njohje, por mua më dha një shanc. Një qytet ku edhe një çerr i vogël që shet fiq, mund të bëhet kryetar bashkie, është një qytet i mundësive falë PS-së. Pati shumë nga kundërshtarët tanë që para se të kryenin vetëvrasjen, pati diversion dhe thanë që Edi Rama dhe Veliaj nuk flasin.

Dëshpërimi duhet të jetë aq i madh, sa e vetmja shpresë që mund të kenë është që në të zihemi. Më vjen keq t’ju zhgënjej, por unë dhe Edi Rama jemi më të fortë se kurrë, më të bashkuar se kurrë të çojmë përpara Tiranën dhe ambicien tonë për Shqipërinë europiane”, tha Veliaj.

Lexo edhe :   Rama "ngre traun", hapet zyrtarisht "Rruga e Arbërit" (VIDEO)

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Humbje e madhe për artin shqiptar, shuhet piktori i njohur

Piktori i njohur korçar, Sotiraq Xega, është ndarë nga jeta në moshën 76-vjeçare. Xega njihet jo vetëm si vëzhgues i kujdesshëm i detajeve, por...

I rikthehet tumori pas 9 vitesh, qytetarët solidarizohen me Adriana Matoshin

Aktorja e njohur, njëkohësisht dhe deputetja e Kosovës, Adriana Matoshi, njoftoi miqtë e ndjekësit e saj një ditë më parë me anë të një...

Si lindi alfabeti

Nga: Cody Cottier Anglishtja e shkruar, së bashku me shumicën e gjuhëve moderne, është aq shumë e lidhur me alfabetin e saj, saqë ne mund ta marrim atë sot si të mirëqenë. Në...

Variantet e koronavirusit, ja çfarë dimë deri më tani

Omicron, varianti më i ri i koronavirusit, është gjithashtu më i shpejti për t'u etiketuar si "variant shqetësues" nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, për...

Bllokimi për variantin Omicron/ Biden: S’ka vend për panik

Presidenti amerikan Joe Biden e ka quajtur variantin Omicron Covid-19 një "shkak shqetësimi, jo shkak për panik", një ditë pasi u zbulua në Amerikën...