E martë, 7 Prill, 2020
12 C
Tirana

Zyrtari i lartë i qeverisë serbe infektohet me COVID-19

Lexo edhe ...

Kalon VKM-ja e garancisë sovrane për biznesin e madh, si funksionon huaja

Bizneset e mëdha, që kanë vështirësi të paguajnë punonjësit e tyre, mund të marrin hua pranë bankave, që do të jetë e garantuar nga...

“Me Metën kemi dakordësi”, Rama: Opozita është fatkeqësi kombëtare

Kryeministri Edi Rama në një lidhje direkte me emisionin “Përballë” në “RTSH” deklaroi se me Presidentin Ilir Meta ka dakordësi pasi sipas tij, Kreu...

COVID-19 në Maqedoninë e Veriut/ 5 viktima brenda 24 orëve të fundit

Pesë persona kanë vdekur brenda 24 orëve të fundit nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut, duke e çuar në 26 numrin e përgjithshëm të...

Tragjike në Francë/ 1,417 viktima brenda 24 orëve

Koronavirusi brenda 24 orëve ka marrë 1,417 jetë njerëzish në Francë. Autoritetet përkatëse kanë njoftuar se janë regjistruar 11 mijë raste të reja brenda harkut...

Shumë zyrtarë anembanë botës janë infektuar nga koronavirusi. I radhës është në Serbi. Bëhet me dije se është infektuar nga virusi vdekjeprurës edhe sekretari i Ministrisë së Ambientit dhe Planifikimit Hapësinor në Serbi, Branisllav Blazhiç.

Lajmi është konfirmuar nga Ministri i Mjedisit, Goran Trivan, i cili tha se Bllazhiç është dërguar në klinikën e sëmundjeve infektive në Beograd, dhe ndodhet aty prej 7 ditësh.

“Akoma mjekët po kujdesen për të. Bllazhiç është nga Kikinda dhe ishte në këtë qytet në mes të marsit. Të gjithë njerëzit që kanë qenë në kontakt me të janë të izoluar, dhe familja e tij është testuar dhe kanë rezultuar negativ.

Unë nuk kam qenë në kontakt me të me javë të tëra, sepse kabineti im është në Pallatin e Serbisë 1, dhe ai punon në ndërtesën tjetër ngjitur”, tha ministri Trivan për gazetën ‘Kurir’.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Kalon VKM-ja e garancisë sovrane për biznesin e madh, si funksionon huaja

Bizneset e mëdha, që kanë vështirësi të paguajnë punonjësit e tyre, mund të marrin hua pranë bankave, që do të jetë e garantuar nga...

“Me Metën kemi dakordësi”, Rama: Opozita është fatkeqësi kombëtare

Kryeministri Edi Rama në një lidhje direkte me emisionin “Përballë” në “RTSH” deklaroi se me Presidentin Ilir Meta ka dakordësi pasi sipas tij, Kreu...

COVID-19 në Maqedoninë e Veriut/ 5 viktima brenda 24 orëve të fundit

Pesë persona kanë vdekur brenda 24 orëve të fundit nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut, duke e çuar në 26 numrin e përgjithshëm të...

Tragjike në Francë/ 1,417 viktima brenda 24 orëve

Koronavirusi brenda 24 orëve ka marrë 1,417 jetë njerëzish në Francë. Autoritetet përkatëse kanë njoftuar se janë regjistruar 11 mijë raste të reja brenda harkut...

Koronavirusi po bën “kërdinë” në disa shtete, Trump “luftë” me OBSH

Në kohën kur koronavirusi është shndërruar në një kërcënim serioz për njerëzimin dhe po bën “kërdinë” në disa shtete, Presidenti amerikan Donald Trump duket...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT