E diel, 20 Qershor, 2021
23.5 C
Tirana

Zhvendoset protesta, ja çfarë pritet të ndodhë para godinës së Parlamentit

Protestuesit pas fjalimit të kreut të opozitës janë thirrur për tu zhvendosur drejt Parlamentit.

Para godinës së Kryeministrisë protesta ka zgjatur rreth një orë e gjysmë, ku pati edhe tensione, pasi protestuesit çanë kordonin e policisë dhe u ngjitën në shkallët e Kryeministrisë.

Reshjet e shiut duket se nuk kanë trembur protestuesit të cilët vijojnë te jenë të shumtë në krah të krerëve të opozitës, Lulzim Basha, Monika Kryemadhi dhe Sali Berisha.

Para godinës së Parlamentit pritet që të mbajë një fjalim edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Tragjike/ Lushnje, 17-vjeçarja humb jetën pasi ra nga pema

Një 17-vjeçare nga Lushnja humbi jetën pasi u rrëzua nga pema Raportohet se kanë qenë familjarët që e kanë dërguar me shpejtësi drejt spitalit të...

Euro 2020/ Mbyllet grupi A, Italia dhe Uellsi kalojnë, italianët me rekord

Itali-Uells 1-0 Italia barazoi rekordin e vet të të gjitha kohërave me 30 ndeshje si e pamposhtur pas një fitoreje 1-0 kundër Uellsit në Stadiumin...

Profil/ Ngolo Kante, 5 detaje domethënëse mbi “motorrin” e Francës

I vogli Kante Historia e Kantésë është e ngjashme me atë të shumë emigrantëve nga Afrika. Lindur në periferi të Parisit, nga një familje shumë...

Infektimet/ Shqipëria me vetëm dy raste të reja në 24 orët e fundit, 0 vdekje

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të vijojnë të zbatojnë me përpikmëri rregullat për parandalimin e COVID19 dhe të mos...

Formula 1/ “Holandezi fluturues’ mund Hamiltonin në xhiron e parafundit

Max Verstappen rriti diferencën e pikëve nga vendi i dytë në kampionat pasi parakaloi pikërisht atë, të dytin, Lewis Hamilton në një duel tjetër...