E mërkurë, 20 Janar, 2021
4 C
Tirana

Zgjedhjet në LSI/ Monika Kryemadhi pa rivalë, asnjë kandidat alternativ

Lëvizja Socialiste për Integrim (LSI), do t’i drejtohet kutive të votimit për të zgjedhur strukturat drejtuese për katër vitet e ardhshme.

Zgjedhjet këtë herë do kenë disa risi. Vota do të hidhet në kutinë virtuale të votimit pasi i gjithë procesi do të jetë online.

Anëtarët e LSI-së do të zgjedhin delegatët e Konventës Kombëtare dhe Kryetarin e Lëvizjes Socialiste për Integrim.

Burimet nga LSI-së bëjnë të ditur se në garë do të jetë vetëm kryetarja aktuale, Monika Kryemadhi e cila do të rifreskojë mandatin e saj edhe me një katërvjeçar tjetër.

Përballë Kryemadhit nuk do të jetë asnjë kandidat tjetër çka praktikisht mund të përkthehet me rizgjedhjen e saj në krye të LSI-së.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...