E enjte, 24 Qershor, 2021
26.5 C
Tirana

Zbulohet takimi/ Çfarë këshille i ka dhënë Guardiola yllit argjentinas

Gazetarja e njohur spanjolle, Veronica Brunati, ka zbuluar prapaskenat interesante të takimit të Messi-t me Pep Guardiolën.

Sipas saj, trajneri i Manchester City e ka këshilluar lojtarin argjentinas që të mos largohet nga Barcelona.

Messi dëshiron që të transferohet te Manchester City dhe për këtë ka biseduar disa herë me trajnerin Pep Guardiola.

Por, klubi anglez e konsideron mundësinë e nënshkrimit të Messi-t vetëm nëse del si futbollist i lirë.

Anglezët nuk mund të përballojnë argjentinasin nëse ky i fundit nuk mund të lirohet, pasi ka kosto shumë të larta sipas asaj që shkruan Brunati.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Zhvillimet kryesore në botë në 24 orët e fundit

Çfarë ka ndodhur në botë në 24 orët e fundit 1- Merkel thirrje shteteve të BE: Vendosni karantinën për udhëtarët nga Britania e Madhe 2- Shefi...

Qytetet më të shtrenjta në botë për të huajt; Tirana në vendin e 152

Kryeqyteti i Turkmenistanit në Azinë Qendrore është cilësuar si qyteti më i shtrenjtë në botë për punëtorët e huaj. Ashgabat, një qytet me rreth një...

”Grupi i Ferrit”/ Kualifikohen Franca, Gjermania dhe Portugalia

Përfundojnë dy ndeshjet e grupit F. Hungaria ka befasuar Gjermaninënë “Allianz Arena”, teksa i ka mbyllur këto 90 minuta në barazim 2-2. Hungarezët zhbllokuan...

Euro 2020/ Plotësohet rebusi i 1/8-ave, ja përballjet me eleminim direkt

KALENDARI I 1/8-AVE E Shtunë 26 Qershor Uells vs Danimarkë (18:00, Amsterdam) Itali vs Austri (21:00, Londër) E Diel 27 Qershor Holandë vs Rep. çeke (18:00, Budapest) Belgjikë...

Izraeli paralajmëron masa për shkak të variantit Delta

Izraeli njoftoi të mërkurën (23 qershor) se do të shtyjë lehtësimin e hyrjes së turistëve individualë për shkak të shqetësimeve për përhapjen e variantit...