E enjte, 16 Shtator, 2021
21.5 C
Tirana

Yuri Kim në KZAZ nr 39: Liderët politikë të presin rezultatin me qetësi

Ambasadorja e SHBA-së Yuri Kim u rikthye në KZAZ nr 39 pranë Muzuet në Tiranë për të parë mbarëvajtjen e procesit të numërimit.

Përveç apelit drejtuar numëruesve të mos ndalojnë punën, Kim pati dhe një mesazh drejtuar liderëve politikë, të presin me qetësi rezultatet.

E pyetur nga gazetarët në lidhje me vendimin e Tom Doshit nga mandati i tij i deputetit të PSD-së, ambasadorja nuk ka preferuar të japë asnjë koment.

Yuri Kim: ”Është një gjë e  mirë që të shikojmë numëruesit duke punuar fort pa u lodhur dhe të vazhdojnë punën. Votuesit e kanë bërë punën e tyre, autoritetet këtu janë duke bërë detyrën dhe detyra e kandidatëve dhe udhëheqësve të rrinë të qetë dhe me durim tëp resin rezultatin.

E di që me entuziazmin e momentit disa kanë shpallur fitoren por nuk kemi mbërritur sa të dalë rezultati përfundimtar, le të ruajmë qetësinë dhe të presin e të shohim cfarë thotë populli. Folëm për disa padakordësi që mund të ndodhin dhe në SHBA. Me rëndësi është që të ketë një proces racional e transparent për zjgidhje  e këtuyre cështjeve. Më lejoni të nënvizoj se e gjithë bota ka sytë tashmë këtej.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E vetmja mënyrë për të trembur Ramën

Nga: Dritan Hila Tashmë që janë trajtuar të gjitha variablet e seriozitetit apo ambiguitetit të sjelljes së Bashës ndaj Berishës dhe pasojat që do ketë...

Nëndetëset me energji bërthamore, Kina denoncon paktin SHBA-Britani-Australi

Kina ka denoncuar një pakt historik të sigurisë midis SHBA, Britanisë së Madhe dhe Australisë, duke e përshkruar aleancën si "jashtëzakonisht të papërgjegjshme" dhe...

Mësimi nga mençuria e gjyqtarit Learned Hand

Nga: Irena Beqiraj Po jetojmë një periudhë të çmendur “skepticizmi” ndaj Amerikës. Mesazhet e shumë zyrtarëve të saj duken butaforike. Por historia na tregon që...

I zhdukur prej dy ditësh, 39-vjeçari gjendet pa shenja jete

Policia e Tiranës njofton se është gjetur pa shenja jete një 39-vjeçar në zonën e quajtur "Kodrat e Selitës". Policia ka indentifikuar viktimën, shtetasi...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....