E enjte, 21 Tetor, 2021
8.5 C
Tirana

Kukësi mbyll numërimin, PD fiton thellë ndaj PS

Kukësi është qarku i parë që mbyll numërimin e votave të zgjedhjeve paralamentare të 25 prillit.

Nga 141 kuti votimi në total që janë numëruar, Partia Demokratike ka fituar bindshëm me 62.27% të votave që përkthehet në 2 mandate në Parlament ndërsa Partia Socialiste ka marrë 35.84% të votave ose 1 mandat në Parlament.

Në total Partia Demokratike mori 24071 vota ndaj 13856 që ka marrë Partia Socialiste në këtë Qark, ndërsa forcë e tretë ka rezultuar Partia Socialdemokrate me 183 vota.

LSI ka marrë vetëm 64 vota sipar rezultateve përfundimtare të shpallura nga KQZ.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Paloka reagon pas deklaratës së Bashës: Ndal përçarjen!

Deputeti i PD-së dhe njëherazi kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së liderit të partisë Lulzim Basha, i cili tha...

77 mandate PS-ja?

Nga: Eduard Zaloshnja “Do të kishim marrë jo 74, por 77 mandate, nëse shumë nga ata që na votuan nuk do të kishin ngatërruar numrin...

‘Reshje shiu me intensitet të ulët’, parashikimi i motit për nesër

Duke filluar nga dita e nesërme, mbi vendin tonë depërtojnë gradualisht masa ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimore. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash...

A duhet shtetëzuar transporti urban?

Nga: Klodian Tomorri Ka patur një debat mes ekonomistëve nëse shërbimi i transportit urban është apo jo monopol natyror? Evans në vitin 1991 studioi shërbimin...

Do jepni dorëheqjen nga PD? Basha: 95% e demokratëve më duan

Në një prononcim për gazetarët nga selia blu, kryedemokrati Lulzim Basha tha se 95% e demokratëve e duan në krye të betejës. Nga ana...