E hënë, 2 Gusht, 2021
26.5 C
Tirana

Xhorxh Soros dhe Taksat/Forbes: Shqiptarët nuk po e durojnë dot më Edi Ramën

Kryeministri Edi Rama i ka përdorur shpesh taksistët si një matës të perceptimit publik ndaj qeverisjes. Për këtë arsye, ai është shprehur se ashtu si në kohën kur ishte kryetar i Bashkisë së Tiranës por edhe pas ngjitjes në Kryeministri pas vitit 2013, nëse donte të dinte se ç’mendojnë njerëzit për të, ai niste një komunikim të hapur me ndonjë taksist të rastit në kryeqytet.

https://tiranatoday.com/mire-nje-djep-bosh-se-nje-djall-brenda-rama-mesazh-para-hapjes-se-negociatave/

Duke njohur këtë “traditë komunikimi” të Edi Ramës për të matur perceptimin e tij publik, revista prestigjioze amerikane Forbes, i ka kushtuar një artikull të veçantë kryeministrit Rama, me titull: Një vend i pazakontë me një lidership të çuditshëm. Tani kërkon t’i bashkohet Europës.

Forbes përshkruan rrugëtimin e Shqipërisë drejt Bashkimit Evropian, reformat dhe ndalet te kreu i ekzekutivit. Për këtë të fundit, konstaton gjithashtu se cila do të jetë jeta e tij e “tretë” pas asaj politike, por edhe kush do të jetë pasardhësi i tij, shkruan Tirana Today

Fronin kryeministror, Rama duket se ia ka prenotuar prej kohësh Erion Veliajt, pasi Saimir Tahiri me shumë gjasa do ta shohë me “dylbi” karrigen e kryeministrit.

https://tiranatoday.com/revista-amerikane-cdo-beje-rama-kur-te-terhiqet-nga-politika-kush-behet-kryeminister/

Megjithatë, revista amerikane trajton panoramën dhe gjendjen politike në vend, si dhe zemërimin qytetar ndaj kryeministrit, i cili u pasua nga mielli dhe vezët e opozitës në Parlament.

Për këtë arsye, Forbes konstaton se 3 milionë shqiptarëve iu ka ardhur në majë të hundës me Edi Ramën. Ndërsa pyet taksistët, tregtarët në kryeqytet dhe njerëz të ndryshëm, të gjithë kanë një përgjigje: korrupsioni në politikë është i shfrenuar, ne paguajmë më shumë taksa dhe për çfarë, infrastruktura është komplet rrëmujë, Xhorxh Soros ka në kontroll gjithçka sepse ai paguan për gjithçka.Kryeministri Edi Rama e ndjeu në lëkurë këtë zemërim si në rastin e protestës së Rrugës së Kombit, por edhe shumë të tjerave, përshi edhe atë të opozitës me miell në Parlament të pak ditëve më parë.

Lexo edhe :   Çfarë duhet të dini për të udhëtuar në Itali
Lexo edhe :   Çfarë duhet të dini për të udhëtuar në Itali

Nisur nga situata politike, por edhe përshkrimi i Forbes, kryeministri Rama duket se ka harruar prej kohësh udhëtimin e tij me taksi për të matur perceptimin e opinionit publik, pasi revolta dhe zemërimi i qytetarëve ndaj tij është krejtësisht i dukshëm.  TIRANA TODAY

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Emërohet zv/ambasadori i SHBA në Shqipëri, dikur ka punuar shofer e kuzhinier

Demian Smith do të jetë zv/ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri. Lajmin e ka përcjellë Ambasada, ku zbulon ndër të tjera...

Shqiptarët janë imunizuar në mënyrë natyrore për Cov*d-19

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka dhënë lajmin e shumëpritur, se shqiptarët janë imunizuar në mënyrë natyrore për Covid-19. Këtë ai e ka konkretizuar përmes fakteve,...

Ti thua se Berisha është problem? Jo, nuk është!

Nga: Frrok Çupi Se si te vjen, thuajse si poshtërim, të merresh tani me Sali Berishën. Ai shkoi, ça të bësh më! Do të thuash...

U tha se ndërroi jetë, 40-vjeçarja është jashtë rrezikut bashkë me të birin

Gjatë ditës së sotme, qarkulloi një lajm i pavërtetë mbi vdekjen e gruas 40-vjeçare, ku pretendohej se nuk ia doli dot mbanë pas shpërthimit...

“Përvëlohet” Greqia/ “Shteti në këmbë”, autoritetet në alarm për energjinë  

Në Greqi, temperaturat kanë tejkaluar 55 gradë celsius. Ndodhur në këto kushte, qytetarët po kosnumojnë shumë energji për të përdorur kondicionerët, e për të...