E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
-0.5 C
Tirana

“Xhaxhi Rama”, vogëlushi ‘shkrin’ kryeministrin me përgjigjen e tij

Kryeministri Edi Rama ka qenë në qendrën shëndetësore Nr.6 në Durrës, e cila është zgjeruar dhe e pajisur me aparatura të reja si pjesë e programit të 300 qendrave shëndetësore që do të rikonstruktohen në të gjithë vendin.

I shoqëruar nga ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, Rama inspektoi nga afër këtë qendër të rikonstrukturuar, ndërsa pati edhe një takim me një fëmijë, i cili sapo e pa reagoi “Eee xhaxhi Rama! Se të kam parë”.

Më pas kryeministri e pyet vogëlushin se ku e ka parë, ndërsa ai përgjigjet: “Në televizor!”.

Biseda e plotë
Rama: Po ha akullore?
Nëna: Mami, kush është ky?
Vogëlushi: Ramaaa
Rama: Ti po ha akullore?
Vogëlushi: Ëhëëëë
Rama: Është e mirë akullorja?
Vogëlushi: Ëhëëëë
Rama: Më njeh mua?
Vogëlushi: Ti je xhaxhi Ramaaa
Rama: Xhaxhi Rama. Po, unë jam xhaxhi Rama.
Vogëlushi: Të kam parë
Rama: Ku më ke parë?
Vogëlushi: Në televizor
Rama: Nga televizori më ke parë ëëë. Ta puth pak ballin?
Vogëlushi: Paçimmmm

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

8 gra dhe 8 burra: qeveria gjermane hap rrugën për barazi gjinore

Për herë të parë në 16 vjet, Gjermania do të drejtohet nga një burrë. Por megjithëse Angela Merkel po ia dorëzon kancelarinë një pasardhësi...

OBSH: Vaksinat duhet të funksionojnë kundër variantit Omicron

Vaksinat ekzistuese duhet të mbrojnë ende njerëzit që kontraktojnë variantin Omicron nga rastet e rënda të Covid, thotë një zyrtar i Organizatës Botërore të...

Fishekët e Yuri Kim, kapsolla deri më sot…

Nga: Eduard Zaloshnja Pasi Sekretari i Shtetit Blinken e shpalli Berishën persona non grata, Ambasadorja Yuri Kim, tek shkallët e ShQUP-it, u bëri thirrje anëtarëve/votuesve të PD-së...

Escobar me agjendë të qartë kundër korrupsionit, shmanget takimi me Metën

I dërguari i SHBA për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, vjen në Tiranë me një agjendë të qartë kundër korrupsionit të politikanëve shqiptarë. Ambasada e...

“Tirana, Kryeqyteti Europian i Rinisë”, Rama uron të rinjtë për 8 dhjetorin

Në ditën e Rinisë, kryeministri Rama ka ndarë një video në rrjetet sociale, ku thotë se kjo datë i kushtohet vetëm të rinjve. “MIRËMËNGJES dhe me...